VALASKÁ ŠKOLA Gavlovič – Haydn

Koncerty Mucha Quartet
VALASKÁ ŠKOLA Gavlovič – Haydn

Dátum: 17. októbra 2019
Miesto: Galéria Nedbalka, Nedbalova 17, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
17
Okt 2019
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
VALASKÁ ŠKOLA Gavlovič – Haydn

Popis podujatia

VALASKÁ ŠKOLA Gavlovič – Haydn
Joseph Haydn:
Sláčikové kvarteto F dur, op. 2/4
Sláčikové kvarteto D dur, op. 64/5 „Škovránčie“

Hugolín Gavlovič:
Valaská škola, mravúv stodola
umelecký prednes: Alfréd Swan

Projekt musica_litera je cyklus troch komorných hudobno-literárnych večerov, v rámci ktorých budeme prezentovať prirodzený vzťah hudby a umeleckého textu v netradičnom priestore.

 

CIEĽ

- poukázať na vzťah slova a hudby -

Veľa diel literárneho a hudobného umenia vzniklo vo vzájomnej koinšpirácii. Na našich predstaveniach chceme tento jav zdôrazniť a tak publiku lepšie vysvetliť vnútorné posolstvo autorov, ktoré sa do svojich diel snažili zakódovať. Tieto večery pri hudbe a slove sa budú odohrávať v umeleckom a architektonicky hodnotnom prostredí galérie Nedbalka.

 

Mucha Quartet

Mucha Quartet vzniklo v roku 2003 na pôde Konzervatória v Bratislave a patrí k najsľubnejším mladým komorným telesám na Slovensku. Prvým učiteľom kvarteta bol Stanislav Mucha, otec violončelistu Pavla Muchu a primárius Moyzesovho kvarteta, ktoré za svojich študentských čias nieslo názov „Muchovo kvarteto". Členovia dnešného Muchovho kvarteta študujú komornú hudbu na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni u Johannesa Meissla, a taktiež na VŠMU v Bratislave v triede Jána Slávika.

 

viac na www.muchaquartet.skTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top