Veľké slovenské hlasy SLÁVKA ZÁMEČNÍKOVÁ

Veľké slovenské hlasy SLÁVKA ZÁMEČNÍKOVÁ

Dátum: 17. mája 2020
Miesto: Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
17
Máj 2020
17:00
Veľké slovenské hlasy SLÁVKA ZÁMEČNÍKOVÁ

Popis podujatia

Veľké slovenské hlasy: Slávka Zámečníková, soprán
klavírny sprievod. Matthias Samuil

Napriek mladému veku sa meno Slávky Zámečníkovej už skloňuje v popredných operných domoch, najnovšie v súvislosti s jej angažovaním do súboru jednej z najvýznamnejších operných scén na svete – do Viedenskej štátnej opery. Prelomovým v jej rozbiehajúcej sa opernej kariére bolo štúdium v Berlíne na Hudobnej vysokej škole Hannsa Eislera a pôsobenie v Opernom štúdiu berlínskej Štátnej opery.
V Berlíne spievala pod taktovkou svetoznámych dirigentov. Christian Thielemann ju na jar 2020 pozval na Veľkonočný festival do Salzburgu, kde bude debutovať ako Tebaldo (Verdi, Don Carlos). Pod taktovkou Gustava Dudamela vystúpi ako sólistka v 9. Beethovenovej symfónii s Berlínskymi filharmonikmi na Letných olympijských hrách 2020 v Tokiu.

Na Slovensku sme ju zatiaľ mohli zažiť v SND ako Sophie v Massenetovej opere Werther počas hosťovania Pražského národného divadla, kde túto rolu naštudovala. Výraznejšie sa slovenskému publiku predstavíila na Adventnom koncerte v bratislavskej Redute v prvú adventnú nedeľu 2019, kde bola hviezdou večera.
Slávka Zámečníková je na najlepšej ceste zaradiť sa do zoznamu veľkých slovenských operných speváčok ako Lucia Popp, Edita Gruberová, Gabriela Beňačková, Ľubica Orgonášová...
Sólový recitál v rámci cyklu Veľké slovenské hlasy, ako vôbec prvý na Slovensku, umožní slovenským operným fanúšikom spoznať našu novú opernú hviezdu. Obávame sa, že pri jej vyťažení na medzinárodnej opernej scéne to bude jedna z mála príležitosti zažiť ju na domácje pôde.

Zľavy a vstupenky pre deti, študentov, dôchodcov, zťp, zťp/s:
3. kategória 30%,
4. a 5. kategória 50%

po predložení relevantného dokladu.

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

Top