Výročí

Výročí

Dátum: 16. apríla 2018 - 27. marca 2019
Miesto: LOĎ - Divadlo v podpalubí, Bratislava

Vstupenky

Pondelok
16
Apr 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Výročí
Utorok
29
Máj 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Výročí
Streda
27
Mar 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Výročí

Popis podujatia

27.3. str.               Výročí                  (České divadlo Do houslí - ČR)                                     19:00              cena: 10,- €

- už viac ako 160 repríz!

- úspešná česká autorská komédia - originálne komediálne leporelo o úskaliach a stereotype manželstva a rodinného života. To všetko sa deje za pomoci situačnej i slovnej komiky a veľmi dobre napísaných dialógov dotýkajúcich sa bežného života. (toto divadlo je autorom aj komédii Když se zhasne, S hlavou v oblacích).

- Manželia Helena a Jan oslavujú 25. výročie manželstva. Všetko sa začína romantickou večerou a spomienkami, práve pri nich však hrozí katastrofa, že sa prezradí niečo, čo malo zostať možno utajené. Smršť vtipných hádok a mužsko-ženských dialógov na seba nenechá dlho čakať. Obaja herci hrajú predstavujú množstvo postáv (manželov, ich deti, priateľov a iných rôznych postavičiek) a divák vidí celú galériu života jedného vzťahu. Všetko vyvrcholí splneným dávneho sľubu…

Autorsko-herecko-réžijná dvojica Doleželová/Vencl uviedla túto svoju prvotinu s úspechom na českých scénach. Predstavenie uspelo na festivale Grand Festival Smíchu 2007 v Pardubiciach, kde sú predstavované najúspešnejšie komédie sezóny. Obaja sú už niekoľko rokov úspešne etablovaní v českom ale i slovenskom divadelnom prostredí ako autori i režiséri. Ich hry sa hrávajú vo viacerých divadlách v ČR i SR.

Roman Vencl je aktuálne už 3. sezónu umeleckým šéfom Moravského Divadla v Olomouci (zároveň tam aj hrá a režíruje). Roman je často prirovnávaným svojim hereckým komediálnym prejavom ku Miroslavovi Donutilovi, či Jiřímu Lábusovi. Napriek tejto možnej inšpirácii týmito úžasnými českými velikánmi je Roman však skvelým a plne svojským originálom s jedinečnou javiskovou charizmou jemu vlastnou.

Michaela Doleželová je v Olomouci ako šéf-dramaturgička, a rovnako sa aktívne venuje aj režírovaniu a hraniu. Michaela má skvelý talent a cit pre herecké stvárnenie vlastných postáv, v ktorých dominujú veľmi vtipné a dobre vystavané dialógy, priam zo života, v kombinácii so situačným humorom.

My sme veľmi radi, že naše Divadlo v podpalubí ako prvé, v r.2009, uviedlo autorskú hru tejto tvorivej dvojice na Slovensku a tým sa započalo ich úspešné pôsobenie v našich SR divadlách.

Hrajú a aj scenár a réžia: Michaela Doleželová a Roman Vencl.

www.dohousli.cz  

Loď – Divadlo v podpalubí: info tel.a rezerv.: 0903 449 650 , divadlovpodpalubi@gmail.comTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Výročí
picture Výročí
picture Výročí
picture Výročí

Na mape

Top