XIV. Dalajláma v Bratislave - verejná prednáška

XIV. Dalajláma v Bratislave - verejná prednáška

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

VYPREDANÉ !!!

Dátum/Date: 16.10.2016 o 13.00 h
Miesto konania/Place of event: AEGON aréna, Príkopova 6, Bratislava

XIV. Dalajláma v Bratislave
Nádej a šťastie v neistých časoch - verejná prednáška 

Popis/Description:

Návšteva Dalajlámu v Bratislave v októbri 2016 – Nádej a šťastie v neistých časoch
V dňoch 15. až 17. októbra 2016 do Bratislavy opäť zavíta tibetský duchovný vodca 14. Dalajláma Jeho Svätosť Tenzin Gyatso. V bratislavskom AEGON aréne bude mať verejnú prednášku. Návšteva Slovenska je súčasťou jeho cesty mestami Európy.

Historicky prvá návšteva tibetského duchovného vodcu, jedného z najvýznamnejších súčasných osobností sveta, 14. dalajlámu na Slovensku sa prvýkrát uskutočnila v októbri roku 2000. Na návštevu Dalajlámu vtedy pozvalo At Home Gallery zo Šamorína. Vtedy mu bratislavská Univerzita Komenského (UK) udelila čestný titul Doctor honoris causa. Jeho druhá návšteva Slovenska sa konala v septembri 2009 na pozvanie Nadácie Jána Langoša. Vtedy preberal Cenu Jána Langoša za boj za ľudské práva a demokraciu vo svete. V roku 1989 mu bola udelená Nobelova cena za mier.

Na návštevu našej krajiny Dalajlámu aj tento rok pozýva At Home Gallery Šamorín. Jeho Svätosť z Bratislavy pokračuje do Prahy a do ďalších stredoeurópskych metropol.

At Home Gallery je už viac ako dvadsať rokov pulzujúcim centrom súčasného umenia. Táto galéria medzinárodného významu je príkladom novodobej spoločenskej zodpovednosti ako miesto stretávania sa verejnosti, kultúr, významných osobností a umelcov. Priestory starobylej synagógy sa takto stávajú miestom, kde vizionári a mienkotvorné osobnosti vplývajú na budúcnosť.

„ Dalajláma reprezentuje to najlepšie z ľudstva, spája súcit, láskavosť ale aj veci každodenné v záujme celého ľudstva. Jeho návšteva má mimoriadny význam práve v súčasnosti, v časoch neistoty, zmien a nespokojnosti. Jeho verejná prednáška bude silným a čistým hlasom volajúcim za mier a nádej. “ – povedala Suzanne Kiss, ktorá je spolu so svojim mužom Csabom Kissom zakladateľkou At Home Gallery.

Dalajlámu a jeho prednášku v Národnom tenisovom centre (Aegon aréna) v Bratislave očakávajú tisíce ľudí. Táto prednáška bude jeho jediným stretnutím so širokou verejnosťou počas terajšej návštevy.

Dĺžka podujatia: 13:00 - 15:00

Prednáška sa uskutoční v anglickom jazyku s konzekutívnym  tlmočením do slovenského jazyka.

Kvôli bezpečnostným opatreniam si dovoľujeme požiadať divákov, aby svoje miesta zaujali do 12.45. AEGON aréna sa otvára o 11.30 hodine.

Zľavy/Discounts:
Vozíčkar: 10€
Doprovod: plná suma (podľa vlastného výberu)
Umiestnený budú spolu na ploche pri stene.

Bohužiaľ verejná prednáška je vypredaná, ale uskutoční sa živý prenos udalosti cez web. Prosím, sledujte našu webstránku www.dalajlama-bratislava2016.sk, onedlho bude viac informácií.

The public talk is sold out, but there will be a live webcast of the event. Please check our website www.dalajlam-bratislava2016.sk for more information coming soon.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top