Gróf z Luxemburgu | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÁ STRÁNKA >>  Gróf z Luxemburgu

Gróf z Luxemburgu

Gróf z Luxemburgu

Dátum/Date: 02.12.2016 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: AULA SZU, Bernolákova 8, Banská Bystrica 

Popis/Description:

Banskobystrické Mestské hudobné divadlo prináša na obľúbenú scénu – AULA SZU v Radvani – divadelnú inscenáciu slávnej klasickej operety Franza Lehára GRÓF Z LUXEMBURGU.

Diváci sa môžu tešiť na chrumkavú a vtipnú inscenáciu plnú skvelých speváckych i hereckých výkonov a vychutnať si populárne lehárovské melódie so hosťujúcim komorným orchestrom šarmantných dám – The Ladies Ensemble.

Dej veselej operety z roku 1909 zavedie divákov do karnevalového Paríža. V jeho virvare a dobrej nálade je hlavným aktérom zábavy Gróf z Luxemburgu, ktorého vrecká sú však prázdne a hýriť bez peňazí sa nedá. Vyrieši to zmluva o tajnom sobáši? Čo napokon zvíťazí v závoji operetných melódií? Peniaze, alebo láska?

Po úspešných a vypredaných predstaveniach operety na Novej scéne v Bratislave, Košiciach, Prešove, sa aj v Banskej Bystrici predstaví medzinárodné zoskupenie vynikajúcich sólistov v atraktívnom predstavení, oceňovanom odbornou kritikou rovnako ako divákmi. Nabite sa energiou zo skvelých výkonov sólistov špičkových slovenských a českých umeleckých telies

“Inscenačné dielo vyznieva ako súhra všetkých výrazových prostriedkov. Dynamika výstupov, zmien, dramatických akcentov primerane kooperujú a dramaticky vyznievajú v súznení so živou hudobnou zložkou.”

“Inscenácia Grófa z Luxemburgu ponúka skvelé javiskové dielo, ktoré mierou vrchovatou uspokojuje divácke požiadavky a nenechá ľahostajného ani otvoreného divadelného odborníka.”

Denník Postoj: Martin Timko


Dĺžka podujatia: 90 min bez prestávky

Osoby a obsadenie:
René, gróf z Luxemburgu: Pavol Oravec
Angelika: Blanka Jilková
Knieža Basil Basilsky: Igor Šimeg
Juliette: Lenka Jombíková / Marianna Gelenekyová
Brissard: Tomáš Dedič
Pani Kokossowa: Miroslava Marčeková
Právnik: Juraj Vodila

Autorský tím: Autor: Franz Lehár / Libreto a texty piesní podľa nemeckého originálu napísali: Peter Petiška a Tomáš Janovic / dramaturgia a úprava textu: Juraj Fotul /dirigent a hudobné naštudovanie: Daniel Simandl / choreografia: Martin Goga / kostýmy: Alica Skokanová / Réžia: Peter Weinciller

Vstupné/Entry: 13 €, 11 €
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Bookmark and Share
Zdieľať