Gypsy fest - festival rómskej hudby | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÁ STRÁNKA >>  Gypsy fest - festival rómskej hudby

Gypsy fest - festival rómskej hudby

Gypsy fest - festival rómskej hudby

Dátum/Date: 03.12.2016 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto nad Váhom
 

Popis/Description:

Pripravili sme pre Vás klubový festival, prehliadku súčasnej rómskej hudbnej tvorby na Slovensku.

PROGRAM:

Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers
Primárne trojčlenná skupina, ktorá si rozširuje niekedy aj obsadenie štvrtým členom ,zoskupená okolo klaviristu Miloša Biháryho si stihla vybudovať solídne renomé ako jedna z veľkých nádejí slovenskej inštrumentálnej scény.
Žánrovo sa kapela pohybuje na ploche od jazzových štandardov Milesa Davisa, Chicka Coreu a iných až po funky či groove a vlastne kompozicie. V klavírnom prejave Miloša Biháryho tiež cítiť vplyv klasického vzdelania. Kapelu zdobia výborné inštrumentálne výkony - každý z členov má za sebou viacero individuálnych úspechov a tiež početné spolupráce v hudobných zoskupeniach všetkých druhov a typov.
Kapela získala na súťaži Nove tváre slovenského jazzu 2013 cenu za presvedčivý inštrumentalny vykon.A v roku 2014 sa prezentovala na Bratislavskych Jazzovych Dnoch na podiu mladych kapiel. Aktuálne absolvuju turné po celom Slovensku s názvom FUOCO TOUR.
Zostava:
Miloš Biháry - piano
Ondrej Kopecký -guitar
Marek Taraj- bass
Michal Skacel -drums

Barbora Botošová & Bohémiens feat. Agata Siemaszko /PL/
Hudobný program Umením k rôznorodosti je jedinečným projektom,ktorý počas jedného hudobného večera predostrie krásy, jedinečnosť a vzájomnú prepojenosť kultúr národnostných menšín. Na koncerte zaznejú skladby rómskej, židovskej, maďarskej, ruskej, srbskej, rusínskej a bulharskej a rumunskej národnostnej menšiny ,ovplyvnené veľmi populárnym world music štýlom . Všetky skladby budú vychádzať najmä z ľudovej hudby národnostných menšín a zaznejú v špecifických vlastných úpravách. Na čele celého projektu stojí mladá primáška Barbora Botošová, vnučka legendárneho Jána Berkyho Mrenicu staršieho a dcéra Eugena Botoša. Okrem hudobných výstupov bude súčasťou koncertu hovorené slovo, ktoré bude stmelovať jednotnú myšlienku a posolstvo poznávania multikultúrnej spoločnosti prostredníctvom umenia . Hudobným hosťom programu je skvelá speváčka Agata Siemaszko (PL) , ktorá nie raz získala označenie objav roka v štýle world music. Jeden z najväčších úspechov poslednej doby je Agatine účinkovanie v projekte skupiny Fallgrap, ktorá si získala obrovskú priazeň u slovenských poslucháčov, čoho dôkazom je získanie najväčšieho počtu ocenení - 4 cien na tohtoročných Radio Head awards. Agata je taktiež víťazkou súťaže New Tradition 2011 . Agata Siemaszko sa napriek svojmu mladému veku venuje štýlu world music už veľmi dlho. Tieto dve dievčatá /ženy sú centrom projektu . Za sebou majú podporu výborných hudobníkov v zostave – druhe husle, cimbal, kontrabas, gitara, a bicie. Koncert je plný temperamentu a emócií ale aj virtuozity a efektu , ktorý postavil ľudí zo stoličiek doposiaľ na každom koncerte.

Gypsy Plays band
Nové zoskupenie Hudobníkov - multižánrového huľového virtuóza Jána Berkyho Mrenicu a
košickej formácie GYPSY KINGS revival prináša hudbu plnú temperamentu, vášne, viac-hlasného spevu a brilantnej techniky. Tú budete počuť v známych cigánskych piasňach z rôznych kútov sveta. Muzikanti sa odprezentujú aj vlastnými jedinečnými skladbami a osobitým prevedením a štýlom.
Zostava:
Ján Berky Mrenica - husle, čelo
Jozef Ferko - gitara, spev
Ondrej Ferko - klávesy , spev
Fero Godla - gitara, spev
Dušan Onody - gitara , spev
Ondrej Ferko - perkusie, spev

Vstupné/Entry: 10,00 EUR 
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Potrebná rezervácia stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo na maili info@bluenote.sk

Bookmark and Share
Zdieľať