ROYAL RUSSIAN BALLET, ROMEO A JULIA | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÁ STRÁNKA >>  ROYAL RUSSIAN BALLET, ROMEO A JULIA

ROYAL RUSSIAN BALLET, ROMEO A JULIA

ROYAL RUSSIAN BALLET, ROMEO A JULIA

Popis:
Royal Russian Ballet zatancuje najkrajší balet od Sergeja Prokofieva – Romeo a Júlia

Svetoznámy tanečný súbor Royal Russian Ballet zatancuje balet Sergeja Prokofieva – Romeo a Júlia v sprievode Českého národného symfonického orchestra.

Royal Russian Ballet je verný odkazu klasickej ruskej baletnej školy a tancuje originálne choreografie najznámejších ruských a svetových umelcov. Skvelé baletné výkony všetkých tanečníkov sú to, čo robí dobré meno celému súboru Royal Russian Ballet po celom svete. Anatolij Kazatskij, umelecký riaditeľ a producent súboru, hovorí:

„Chceme šíriť česť ruskej baletnej škole a to aj niečo stojí. Všetci tanečníci z Royal Russian Ballet si sú toho vedomí a naozaj na sebe tvrdo pracujú.“
Balet Romeo a Júlia zložený na motívy slávnej divadelnej hry Williama Shakespeara, je pravdepodobne najznámejším baletom jedého z najväčších ruských skladateľov začiatku 20. storočia Sergeja Prokofieva. Jeho hudobné poňatie však patrí k vrcholom baletnej tvorby. Balet o nezmieriteľnom boji dvoch rodov, ktoré stoja v ceste k čistej láske a vrcholí smrťou oboch zaľúbencov, je výzvou pre každého choreografa a jeho súbor.

Royal Russian Ballet tancuje toto dielo s nesmierným precítením všetkých baletných scén a zároveň s nehou zaľúbencov, ktorým zostáva tak málo času na ich lásku. Skvelé baletné výkony podporí živá hudba Českého národného symfonického orchestra, ktorý zavíta aj do Bratislavy.

Nádherné baletné predstavenie obohatí adventné obdobie v týchto mestách:

13.12. v Prahe, 15.12. v Brne, 17.12. v Ostrave a 18.12. v Bratislave.

Zľavy a vstupenky pre zťp/s + doprovod: zťp/s zdarma, doprovod za plnú sumu 23,-€. Sektor imobilní bude za sektorom D.

Zľavy a vstupenky pre deti, dôchodcov, študentov, zťp: bez nároku na zľavy.

Bookmark and Share
Zdieľať