Medzinárodný a cappella festival Zoom+ 2016 | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÁ STRÁNKA >>  Medzinárodný a cappella festival Zoom+ 2016

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ 2016

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ 2016

Dátum/Date: 30.09.2016 + 01.10.2016
Miesto konania/Place of event: Kino Hviezda, Pulínska 1, TRNAVA

Popis/Description:

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ sa od svojho prvého ročníka v roku 2008 vyprofiloval na uznávanú akciu vo svojom žánri. Je vysoko hodnotený domácim a zahraničným publikom ale hlavne samotnými skupinami, ktoré na festivale vystupujú.

Chceme Vám prezentovať a cappella hudbu - vokálnu hudbu bez použitia hudobných nástrojov. Zámerom je predstaviť a cappella formácie – domáce, ale hlavne zahraničné, ktoré sa úspešne venujú tomuto menšinovému žánru na polo – až profesionálnej úrovni.

Preto aj výber hostí je veľmi široký. Každý rok kombinujeme rôzne zamerané vokálne telesá s čo najširším repertoárovým záberom. Každá skupina má svoj špecifický repertoár, spieva v iných akustických podmienkach, čerpá z už napísanej literatúry, alebo sa špecializuje na vlastné aranžmány.

Zoom+ 2016

Zoom+ … priblížiť … zaostriť … a urobiť SI obraz

Neplatí len vo fotografickom ponímaní ale aj v hudbe.

Už po deviaty rok Vás na prelome septembra a októbra pozývame do sály kina Hviezda, aby ste si oddýchli od mestkého hluku a denného zhonu a ponorili sa do súzvuku ľudských hlasov.

O tom je a cappella spev – spev bez použitia nástrojov. Tento rok Vám predstavíme 3 skupiny, ktoré stavili na emócie a kontakt s publikom.

V piatok 30.septembra odštartujeme rakúskou skupinou Triu – 3 hlasy, jeden zvuk. Ich špecifickosťou je experimentovanie s hlasom a improvizácia. Tento rok Triu oslavuje 15ste narodeniny aj vystúpením na Zoom+ festivale. V druhej polovici večera sa zemepisne obrátime na východ a privítame skupinu The Quintessence z Gruzínska – hudobne ale ostaneme viac na americkom kontinente – The Quintessence je vysoko oceňovaná ako jazzová vokálna formácia. Len 4-ročná skupina má na svojom konte viacero cien z renomovaných a cappella festivalov po celom svete.

Sobota 1.októbra sa ponesie v štýle ´bez hraníc´ - to je preklad názvu nášho hlavného hosťa.

Vďaka spolupráci s festivalom Fool Moon v maďarskom Szegede a s novým Praha a cappella festivalom sa nám aj tento rok podarilo pozvať výnimočného hosťa z Fínska – vokálnu skupinu Rajaton. Vokálna skupina Rajaton je v a cappella svete ako Beatles pre rockových fanúšikov. Sextet spevákov prináša na pódium poctivý pop, ktorým premosťuju klasickú a mainstream konvenciu. Ich schopnosť zabávať inspiruje a ich energia infikuje!

Príďte sa teda s nami 30. septembra a 1. októbra zabaviťa nainfikovať dobrou muzikou do kina Hviezda.

Koncerty začínajú o 19.00.

Viac info na: http://www.zoomplus.sk/

Vstupné/Entry:

Permanentka na oba dni: 25 EUR
Piatok 30.9.2016: 10 EUR
Sobota 1.10.2016: 20 EUR

ZŤP a deti do 12 rokov: Permanentka na oba dni 15 EUR, jednotlivé dni: 7 EUR/deň

Bookmark and Share
Zdieľať