HANA (Hommage á Hegerová)

Dátum: 28. februára. 2019
Miesto: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupenky

Popis

Realizačný tím:
Autor: Peter Pavlac
Dramaturgia:: Martin Gazdík
Scéna a kostýmy: Pavol Andraško
Hudobné aranžmány a naštudovanie: Marek Pastírik, Šimon Švidraň
Pohybová spolupráca: Lívia Zábavíková
Réžia: Anton Šulík

Osoby a obsadenie:
Nora: Barbora Švidraňová
Ema: Veronika Strapková
Jana: Kristína Sihelská
Kamil: Michal Režný
Robo, riaditeľ: Boris Zachar
Ďuro, režisér: Braňo Bačo
Miro, choreograf: Matúš Kvietik
Zlatka, tanečnica: Erika Havasiová
Katka, tanečnica: Anna Čonková 

Popis/Description:
Hudobný projekt HANA, napísaný na telo žilinského súboru, nás zavedie do zákulisia regionálneho divadla, v ktorom sa pripravuje hudobno-divadelný večer o Hane Hegerovej. Hlavná hviezda súboru sa nečakane rozhodne z divadla odísť a v predstavení ju má narýchlo nahradiť mladá absolventka herectva. Jej príchod rozvíri zdanlivo pokojné provinčné vody, ale nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Hudobná inscenácia HANA je veľkou poctou Hane Hegerovej, ktorá v žilinskom divadle pôsobila ako herečka na začiatku svojej kariéry (1953-1958). Naša známa osobnosť šansónu sa síce v inscenácii neobjaví, ale jej prítomnosť pocítite cez skladby, ktoré ukrývajú tajomstvo, problémy vo vzťahoch a chcú hovoriť o únikoch do intimity ticha a slov na hranici spievania.

„Inscenácia Hana je projektom, cez ktorý sa chceme pozrieť sami na seba. Hana Hegerová sa stala istým symbolom cesty, po ktorej sa dá kráčať tak, aby sa po niekoľkoročnom ohliadnutí dalo povedať, že to stálo za to." Anton Šulík, riaditeľ MD Žilina a režisér inscenácie Hana.

Na mape

Top