Hrdza presov 21

Hrdza presov 21

Dátum: 26. augusta 2022
Miesto: Yacht Village Zemplinska Širava (nový prístav)
Adresa: Yacht Village Zemplínska Šírava , Zemplínska Šírava

Vstupenky

Piatok
26
Aug 2022
19:00

Popis

Prídte s nami osláviť naše 22. narodeniny. Okrem kompletnej zostavy kapely Hrdza pozvanie prijali aj hostia ako Štefan Štec, spevácka skupina Šafolka, Dominika Šuťáková (spev), Gabi Silvay (fujara, píšťalky, husle), Mykhaylo Zakhariya (cimbal), Marek Pastirik (kaval, duduk, gajdy). Nebudú chýbať hity ako Slovensko moje, otčina moja, Taká sa mi páči, Mám ja orech či Štefan. Odznejú aj úplné novinky. Mnohé skladby si budete môcť vychutnať v novej neopakovateľnej podobe. Neváhajte, tešíme sa na vás.

HRDZA - Špička žánru world music na Slovensku
Hudba hraná s radosťou a zo srdca. Prešovská skupina HRDZA (SK) pôsobí na scéne world music od roku 1999. Silné hlasy, špičkoví hudobníci a šikovne spracované piesne miešajú staré s novým do príjemného zvuku.
HRDZA je známa najmä svojimi vlastnými piesňami (Taká sa mi páči, Košieľočka), v ktorých čerpá zo slovenskej hudobnej tradície ale aj úpravami ľudových piesní (Slovensko moje, otčina moja, Štefan, Divčata, Mám ja orech).
Neodmysliteľnou súčasťou kapely sú jej speváčky, Susanna Jara (PL) a Lucia Gibarti. Kapela vydala päť štúdiových albumov a jeden výberový album. Album Neskrotený bol veľmi dobre hodnotený kritikmi ako aj fanúšikmi, v apríli 2019 dosiahol štvrté miesto v prestížnom medzinárodnom rebríčku World Music Charts Europe (WMCE). Ide o rebríček, v ktorom odborníci na world music z radov redaktorov 42 rozhlasových staníc z 24 krajín Európy hodnotia aktuálne albumy z celého sveta. Je to historicky najvyššie miesto aké dosiahla slovenská kapela v rebríčku fungujúcom od roku 1991.
Kapela je známa aj z televíznych súťaží Eurovision Song Contest 2010 a Česko Slovensko má talent 2016. Youtube kanál kapely Hrdza má obrovskú sledovanosť a video Štefan s úpravou rusínskej ľudovej piesne si každý mesiac pripisuje ďalší milión zhliadnutí.
Vo februári 2020 prispela Hrdza svojou úpravou piesne Slovensko moje, otčina moja k filmu Sviňa. V tomto roku kapela oslavuje 22 rokov aj prostredníctvom špeciálneho štúdiového albumu, ktorý vyšiel v júli 2021.


Hostia:
Šafolka
Štefan Štec
Gabi Silvay
Marek Pastirik
Dominika Šuťáková
Mykhaylo Zakhariya

Vstupné: 8,- € / 5,- € študenti / 10,- € na mieste
Deti do 12 rokov majú vstup v sprievode rodiča zadarmo.

Na podujatí sa budú vyhotovovať fotografické zábery, resp. audiovizuálny záznam.

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť len formou Hometicket!Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top