Jarné Bratislavské Jazzové Dni 2019

Jarné Bratislavské Jazzové Dni 2019

Dátum: 25. apríl. 2019
Miesto: Ateliér Babylon, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
25
Apr 2019
19:00

Popis

Alfa Mist 

Alfa Mist po prvý krát v Bratislave ! Na prvom koncerte Jarných Jazzákov 2019, vám ukáže über-talentovaný a multižánrový inštrumentalista Alfa Mist, prečo je jedným z najvzrušujúcejších jazzových umelcov súčasnosti.

Celým menom Alfa Sekitoleko, ktorý začínal ako producent zameraný na hip-hop a grime, sa neskôr začal učiť hrať na klavír a pohltil ho svet jazzu a filmovej hudby. Práve odtiaľ pramení jeho unikátny zvuk, ktorý spája melancholicky nadýchaný jazz s alternatívnym hip-hopom a soulom.
Za svoje veľké vzory považuje mená ako Robert Glasper, Avishai Cohenovi a nedá dopustiť ani na Herbieho Hancocka.
Celý album Antiphon, ktorý má viac ako 5 miliónov počutí vznikol na základe podcastu, ktorý Alfa natočil so svojimi bratmi. Témou konverzácie bolo duševné zdravie, vzťahy a hovorili aj o tom, čo znamená byť súčasťou rodiny.

Na albume spolupracoval s poprednými britskými jazzmanmi, otvorenými prijímať ďalší vplyv, podobne ako on sám.
Vystúpi s nimi už 15.4.2019 na koncerte v Ateliéry Babylon vrámci festivalu Jarných Bratislavských Jazzových Dní 2019.

Alfa Mist - klávesy/kapelník
Kaya Thomas-Dyke - basa/vokály
Jamie Leeming - gitara
John Woodham - trúbka
Peter Adam Hill - bicie

!!! Limitovaný počet lístkov v prémiovej cene 14,- Eur do pondelka 4.3.19 - 12:00hod. !!!

Tohtoročné Jarné Jazzáky otvoria mladé a šikovné slovenské zoskupenie Strapo & General Foxx & Dj Spinhadz.
 
Lídrom zoskupenia je slovenský raper a freestyler Strapo, ktorý začiatkom roka 2006 vyhral ešte ako 16-ročný v Bratislave freestyle battle Bombaklad a v máji vyhral celoslovenský Artattack freestyle battle. Najbližší rok sa zúčastnil viac ako 30 ďalších súťaží vo freestyle a v roku 2007 sa mu druhýkrát podarilo vyhrať Artattack.
Strapo sa na hudobnej scéne pohybuje už takmer 15 rokov, väčšinu vystúpení absolvuje s DJom Spinhadzom. Na “Jazzákoch" sa však predstavií aj s kapelou General Foxx, ktorá vznikla v roku 2016. 
Kapelu tvoria mladí znamenití hudobníci, známi aj z formácie Ľudové Mladistvá, či ako sprievodná kapela Emmy Drobnej alebo Majka Spirita : Martin Majlo Štefánik (klávesy), Jozef Madola (basgitara), Adrián Líška (bicie). 
Tým, že spoločne hrajú v troch rôznorodých projektoch, vznikla medzi nimi výnimočná chémia. Energicky spájajú široké spektrum hudobných štýlov, sústredených okolo hip-hopu. Ako kapela sa ostrielali na niekoľkých koncertoch s Boy Wonderom a preplnený klub zažili aj na Separovej tridsiatke v klube MMC. Na jar 2017 sa dali dokopy s H16 a obohatili ich československé turné k alubumu Sila. 
So Strapom sa poznajú tiež od roku 2017, kedy mu robili sprievodnú kapelu na jesennej tour. Koncert na Jarných Jazzových Dňoch bude špeciálny aj pre Strapa: „Príležitosť hrať na jazzových dňoch beriem ako odmenu a zároveň výzvu, ktorá ma inšpiruje k tomu, aby som sa nastavil trochu inak. Chcem to celé posunúť tam, kde som chcel vždy. Chcem robiť hudbu.“

Ceny lístkov:
Státie : 14,- Eur
Sedenie : 19,- Eur
VIP : 39,- Eur

------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Stanley Clarke Band

V roku 2019 budú výnimočne dvojdňové Jarné Bratislavské Jazzové Dni v Ateliéri Babylon. Prvým potvrdeným koncertom je sólo koncert The Stanley Clarke Band, 25. apríla 2019 o 19:00hod. 
Vstupenky v predpredaji od 18. decembra od 12:00hod., prvých sto kusov na státie špeciálne za 19€.

The Stanley Clarke Band

Štyrikrát nominovaný Grammy víťaz Stanley Clarke, je nepochybne jeden z najlepších hráčov na elektrickú a akustickú basu na celom svete. Okrem toho je však aj talentovaný umelec, skladateľ, aranžér, producent a filmový skladateľ. 
Stanley Clarke bol prvou medzinárodnou megahviezdou jazzákov, na BJD hral v roku 1985. Po Bobby McFerrinovi je to jedným z najlegendárnejších koncertov na Jazzákoch, na ktorom pozval k sebe na pódium ešte vtedy mladého a talentovaného basgitaristu, Juraja Grigláka. Na Bratislavských Jazzových Dňoch potom hral aj v roku 2008, ako člen basového supertria S.M.W. (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten).

Na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch 2019 sa predstaví v zoskupení:
Stanley Clarke - basa
Beka Gochiashvili - klavír
Shariq Tucker - bicie
Cameron Graves - klávesy
Salar Nader - tabla

Ceny lístkov:
Státie : 33,- Eur
Sedenie : 33,- Eur
VIP : 55,- Eur

www.jarnejazzaky.sk

Na mape

Top