KYJEVSKÝ BALET

KYJEVSKÝ BALET

Dátum: 17. októbra. 2019
Miesto: AXA aréna NTC Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
17
Okt 2019
19:00

Popis

SVETOZNÁMY KYJEVSKÝ BALET PRVÝ KRÁT NA SLOVENSKU

Začiatok predstavenia o 19:00 hod.

25.11.2013 – BRATISLAVA ISTROPOLIS – LUSKÁČIK
26.11.2013 – BRATISLAVA ISTROPOLIS – LABUTIE JAZERO 
ZMENA DÁTUMU NA 28.11.2013 NITRA ŠH KLOKOČINA - LUSKÁČIK 
ZMENA DÁTUMU NA 27.11.2013 KOMÁRNO MSKS - LUSKÁČIK
ZRUŠENÉ - 14.12.2013 – HUMENNÉ MESTSKÁ ŠH - LUSKÁČIK
ZRUŠENÉ - 15.12.2013 – KOŠICE INFINITY ARÉNA - LUSKÁČIK
14.12.2013 o 14:00h a 18:00h. - PIEŠŤANY DOM UMENIA - LABUTIE JAZERO
15.12.2013 - KOMÁRNO MSKS - LABUTIE JAZERO

Poprvý krát v histórii sa predstaví  slovenskému publiku svetoznámy Kyjevský City balet!

Prekrásne kostými, najlepší tanečníci a tanečnice sveta sa Vám predstavia v predvianočnom období roka 2013!

Je jedným z významných divadiel Ukrajiny - Kyjevské mestské akademické divadlo pre deti a mládež v roku 2012 oslavuje 30 ročné jubileum. Zakladajúcimi členmi v roku 1982 sa stali známi hudobníci – národní umelci Ukrajiny – hlavný dirigent Evgenij Duščenko, hlavný zbormajster Michail Krečko a riaditeľ Ivan Dorošenko. 1. februára 1985 divadlo otvorili operou ukrajinského hudobného klasika Mikoly Lysenka „Zima a Jar”.

Súčasťou Divadla je opera, balet, symfonický orchester, spevácky zbor – spolu viac ako 250 umelcov. Talentovaní, vysoko profesionálni hudobníci : sólisti – vokalisti, zboristi, inštrumentalisti, baletní umelci – absolventi konzervatórií, hudobných akadémii a choreografických učilíšť Kyjeva, Moskvy, St. Peterburgu, Permi, Ľvova, Charkova a druhých miest. Mená hlavných sólistov divadla sú známe ďaleko za hranicami Ukrajiny.
Dnes divadlo vedie umelecký vedúci – svetoznámy baletný majster Radu Poklitaru a a riaditeľ – národný umelec Ukrajiny Valentín Kozačenko.

Hlavný dirigent – Evgenij Voronko, hlavný režisér – Larisa Mospan-Šuľga, umelecký vedúci baletu – národná umelkyňa Ukrajiny Tatiana Borovik, hlavný zbormajster – Angela Maslenikova, hlavná výtvarníčka – zaslúžilá umelkyňa Ukrajiny Ľudmila Nagornaja.

Za obdobie svojej existencie divadlo uviedlo viac ako 100 titulov, z ktorých 40 diel bolo uvedených na javisku po prvé. V repertoári divadla v súčasnosti je viac ako 50 prestavení - opery, balet, operety, muzikály, symfonické a vokálne programy, medzi ktorými hlavné miesto majú klasické diela. Napríklad, v opernom repertoári sú také majstrovské diela ako „Jolanta” P. Čajkovského, „Rigoleto” D.Verdiho, „Rozprávka o cárovi Saltanovi” , „Kaščej nesmrteľný”, „Mozart a Soliery”, „Noc pred Kračúnom” N.Rimskovo-Korsakova, „Dieťa a mágia” M. Raveľa, „Les Mamelles de Tirésias” F.Pulenka. V baletnom repertoári divadla – „Labutie jazero”, „Luskáčik” a „Spiaca krásavica” P. Čajkovského, „Giselle” A.Adana, „Don Quijot” L. Minkusa, „Romeo a Julia”, „Popoluška” C. Prokofjeva a ďalší.

Kolektív často vystupuje v zahraničí, kde prezentuje hudobné a choreografické umenie Ukrajiny na medzinárodných festivaloch v Španielsku, Portugalsku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Slovinsku, Kanade, Japonsku, Severnej Kórei, Libanone, Tunise a v ďalších krajinách.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top