KYJEVSKÝ BALET

KYJEVSKÝ BALET

Dátum: 17. októbra. 2019
Miesto: AXA aréna NTC Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
17
Okt 2019
19:00

Popis

SVETOZNÁMY KYJEVSKÝ BALET PRVÝ KRÁT NA SLOVENSKU

Začiatok predstavenia o 19:00 hod.

25.11.2013 – BRATISLAVA ISTROPOLIS – LUSKÁČIK
26.11.2013 – BRATISLAVA ISTROPOLIS – LABUTIE JAZERO 
ZMENA DÁTUMU NA 28.11.2013 NITRA ŠH KLOKOČINA - LUSKÁČIK 
ZMENA DÁTUMU NA 27.11.2013 KOMÁRNO MSKS - LUSKÁČIK
ZRUŠENÉ - 14.12.2013 – HUMENNÉ MESTSKÁ ŠH - LUSKÁČIK
ZRUŠENÉ - 15.12.2013 – KOŠICE INFINITY ARÉNA - LUSKÁČIK
14.12.2013 o 14:00h a 18:00h. - PIEŠŤANY DOM UMENIA - LABUTIE JAZERO
15.12.2013 - KOMÁRNO MSKS - LABUTIE JAZERO

Poprvý krát v histórii sa predstaví  slovenskému publiku svetoznámy Kyjevský City balet!

Prekrásne kostými, najlepší tanečníci a tanečnice sveta sa Vám predstavia v predvianočnom období roka 2013!

Je jedným z významných divadiel Ukrajiny - Kyjevské mestské akademické divadlo pre deti a mládež v roku 2012 oslavuje 30 ročné jubileum. Zakladajúcimi členmi v roku 1982 sa stali známi hudobníci – národní umelci Ukrajiny – hlavný dirigent Evgenij Duščenko, hlavný zbormajster Michail Krečko a riaditeľ Ivan Dorošenko. 1. februára 1985 divadlo otvorili operou ukrajinského hudobného klasika Mikoly Lysenka „Zima a Jar”.

Súčasťou Divadla je opera, balet, symfonický orchester, spevácky zbor – spolu viac ako 250 umelcov. Talentovaní, vysoko profesionálni hudobníci : sólisti – vokalisti, zboristi, inštrumentalisti, baletní umelci – absolventi konzervatórií, hudobných akadémii a choreografických učilíšť Kyjeva, Moskvy, St. Peterburgu, Permi, Ľvova, Charkova a druhých miest. Mená hlavných sólistov divadla sú známe ďaleko za hranicami Ukrajiny.
Dnes divadlo vedie umelecký vedúci – svetoznámy baletný majster Radu Poklitaru a a riaditeľ – národný umelec Ukrajiny Valentín Kozačenko.

Hlavný dirigent – Evgenij Voronko, hlavný režisér – Larisa Mospan-Šuľga, umelecký vedúci baletu – národná umelkyňa Ukrajiny Tatiana Borovik, hlavný zbormajster – Angela Maslenikova, hlavná výtvarníčka – zaslúžilá umelkyňa Ukrajiny Ľudmila Nagornaja.

Za obdobie svojej existencie divadlo uviedlo viac ako 100 titulov, z ktorých 40 diel bolo uvedených na javisku po prvé. V repertoári divadla v súčasnosti je viac ako 50 prestavení - opery, balet, operety, muzikály, symfonické a vokálne programy, medzi ktorými hlavné miesto majú klasické diela. Napríklad, v opernom repertoári sú také majstrovské diela ako „Jolanta” P. Čajkovského, „Rigoleto” D.Verdiho, „Rozprávka o cárovi Saltanovi” , „Kaščej nesmrteľný”, „Mozart a Soliery”, „Noc pred Kračúnom” N.Rimskovo-Korsakova, „Dieťa a mágia” M. Raveľa, „Les Mamelles de Tirésias” F.Pulenka. V baletnom repertoári divadla – „Labutie jazero”, „Luskáčik” a „Spiaca krásavica” P. Čajkovského, „Giselle” A.Adana, „Don Quijot” L. Minkusa, „Romeo a Julia”, „Popoluška” C. Prokofjeva a ďalší.

Kolektív často vystupuje v zahraničí, kde prezentuje hudobné a choreografické umenie Ukrajiny na medzinárodných festivaloch v Španielsku, Portugalsku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Slovinsku, Kanade, Japonsku, Severnej Kórei, Libanone, Tunise a v ďalších krajinách.

Na mape

Top