Slovenská filharmónia, cyklus O

Slovenská filharmónia, cyklus O

Dátum: 23. februára 2020
Miesto: Koncertná sieň SF Bratislava

Vstupenky

Popis

Dátum: Nedeľa 23.02.2020 16.00 h
Miesto: Koncertná sieň SF, Bratislava
Cena vstupenky: 8 

Valentínsky koncert
Organový recitál László Fassang

László Fassang organ
Peter Iľjič Čajkovskij     Fantázia - ouvertúra h mol "Rómeo a Júlia" (upr. Edwin Lemare)
Richard Wagner       Predohra k opere Tristan a Izolda (upr. László Fassang)
Franz Liszt       Mefisto - valčík č. 1 S 514 (upr. László Fassang)

Improvizácie

Láska a hudba vždy spolu veľmi úzko súviseli. Občas dokonca navzájom splývajú. Je nemožné vyčísliť hudobné tituly, zasvätené
láske a milovaniu. Veronská dvojica milencov získavala srdcia tvorcov veľmi často; vízia shakespearovského príbehu v interpretácii Piotra Iľjiča Čajkovského je jedným z najslávnejších diel ruského autora. Richard Wagner síce k láske v osobnom živote pristupoval pomerne nadradene a zištne, jeho dráma o Tristanovi a Izolde je však nečasová ako samotná láska. Franz Liszt je autorom štyroch Mefistofelovských valčíkov. Prvý z nich je najznámejší a jeho programový obsah je inšpirovaný Faustom Nikolausa Lenaua.

László Fassang patrí k najvšestrannejším organistom svojej generácie. Okrem klasickej hudby sa venuje aj iným žánrom ako world music a džez. Absolventa prestížnej Lisztovej hudobnej akadémie v Budapešti a Parížskeho konzervatória si vybral skladateľ a dirigent Péter Eötvös, aby sa podieľal na tvorbe jeho organového koncertu.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.
Zľavy: 40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu.

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top