Detail info
Close

2CELLOS

2CELLOS

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 15.06.2018 o 20.00 h
Miesto konania/Place of event: Incheba - Expo Aréna, Viedenská cesta 3-7, Bratislava 


2CELLOS v Bratislave

V rámci evropského turné THE SCORE TOUR sa do Bratislavy po dvojročnej prestávke vráti hudobná senzáci a dvojica violončelistov 2CELLOS. Preslávilosa najmä coververziami súčasných populárnych hitov.

2CELLOS koncertuje dňa15. júna 2018 o 20:00 v bratislavskej INCHEBA ARÉNA. 2CELLOS, teda Luka Šulič zo slovinského Mariboru a Stjepan Hauser z chorvátskeho Záhrebu, majú na svojom konte už štyry radové albumy preplnené nápaditými coververziami hitov od svojich obľúbených interpretov,ako napr. U2, Avicii, Nirvana, AC/DC, Sting či Coldplay.

Dvojica študentov vážnej hudby, ktorí až do založenia formácie 2CELLOS boli skôr súpermi na rôznych medzinárodných interpretačných súťažiach. Do povedomia fanúšikov sa dostali začiatkom roku 2014 videom k hitu Thunderstruck od AC/DC, ktoré má na YouTube viac ako100 miliónov zhliadnutí.

Video si všimol aj Elton John, ktorý osobne obom chlapcom zavolal a pozval ich ako predskupinu na svoje celosvetové turné so zastávkami v tridsiatich svetových metropolách. V rámci tohoto turné,Elton John vystupoval na pódiuaj akotretí člen súboru.

Šulič a Hauser sa netaja tým, že prikladajú úplne rovnakú dôležitosť klasickej aj populárnej hudbe. "Máme radi AC/DC rovnako ako Bacha. Obaja sú v tom, čo robia, jednoduchí a presvedčiví," zverilsa nedávno Šulič britskej tlači.

Zatiaľ posledným dlhohrajúcim počinom 2CELLOS je albumTHE SCORE, ktorý vyšiel v marci 2017 a duo violončelistov na ňom doprevádza Londýnsky symfonickýorchester. Album obsahuje prepracované verzie od skladateľov ako Howard Shore (Pán prsteňov), John Williams (Schindlerov zoznam) či Ramin Djawadi
(seriál Hra o tróny).

"Album predstavuje niektoré z našich obľúbených skladieb od našich obľúbených tvorcov filmovej hudby. Môcť ich prearanžovať pre violončelá a môcť pri tom spolupracovať so svetoznámym Londýnskym symfonickým orchestrom, bol pre nás splnený sen", predstavuje aktuálny album Stjepan. 

Zľavnené vstupné: imobilní + doprovod imobilného zdarma - (obmedzená kapacita).


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top