Hanka G NYC Quartet

Hanka G NYC Quartet

Dátum: 11. novembra 2018
Miesto: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupenky

Nedeľa
11
Nov 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Hanka G NYC Quartet

Popis podujatia

Hanka Gregušová (spev) už rok a pol úspešne pôsobí v samotnom srdci afro-americkej kultúrnej tradície jazzu - v New York City. V minulom roku sa stala laureátom najvyššieho odborného ocenenia v oblasti jazzu – cenou “Ladislava Martoníka“ ako “Jazzman roka 2017“ a zároveň sa stala druhou takto ocenenou ženou za 26 rokov udeľovania tohto ocenenia na Slovensku.  Hanka doposiaľ vydala tri sólové albumy a otvárala koncerty na Slovensku pre svetovými jazzovými spevákmi ako Kurt Elling, či Cassandra Wilson. Samotná Cassandra Wilson sa verejne vyjadrila o Hanke ako o "Najlepšej z nastupujúcej generácie". Hanka je jedinou sólistkou z Východnej Európy úspešne pôsobiacou v gospelovom kostole - Memorial Baptist Church, Harlem, New York.

Reginald "Reggie" Workman (kontrabas) je americký jazzový kontrabasista ocenený ako žijúca legenda inštitúciou African-American Historical & Cultural Museum za svoju mimoriadne úspešnú vyše 40 rokov trvajúcu kariéru. V súčasnosti je členom kapely Trio 3 s Oliverom Lakeom a Andrew Cyrille. Ako líder nahral 10 albumov, ako sideman úctyhodných 83 albumov s najvýznamnejšími jazzovými muzikantami.

Taru Alexander (bicie nástroje) je americký ocenený jazzový bubeník žijúci v New Yorku. Taru spolupracoval doma i v zahraničí s hudobníkmi ako Abbey Lincoln, Betty Carter, Roland Alexander, Rodney Kendrick, Branford Marsalis, Lonnie Plaxico, Bill Lee a mnohými ďalšími. V roku 2016 nahral Taru ako líder album s názvom „KoJo Time“.

Ondrej Krajňák (klavír) je považovaný za jedného z najlepších jazzových klavíristov na slovenskej a českej hudobnej scéne. Patrí k najobsadzovanejším jazzovým muzikantom v strednej Európe a počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumoch. Ondrej spolupracoval s najlepšími hudobníkmi na slovenskej a českej scéne ako Ida Kellarová, Iva Bittová, Oskar Rosza, Radovan Tariška, Oto Hejnic, Juraj Bartoš a mnohými ďalšími. Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top