Detail info
Close

Operné gala v Kežmarku 2017

Operné gala v Kežmarku 2017

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Benefičný koncert „Operné gala v Kežmarku“ je na Slovensku jedinečný operný galakoncert, na ktorom vystúpi vždy jedna alebo viaceré slovenské operné hviezdy so svetovým renomé spolu so začínajúcimi talentovanými umelcami. Koná sa od roku 2014 každoročne v letnom období pri príležitosti spustenia prevádzky spravodajsko-publicistického internetového časopisu www.operaslovakia.sk. Benefičný charakter podujatia spája operu so silnými ľudskými príbehmi.
Jeho štvrtý ročník sa uskutoční v sobotu 26. augusta 2017 o 17:00 hod. pod záštitou maestra Petra Dvorského už tradične v exkluzívnom interiéri národnej kultúrnej pamiatky zaradenej do zoznamu UNESCO – Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Tento rok sa koncert bude konať v predvečer 300. výročia vysvätenia tejto výnimočnej pamiatky na Slovensku.
Ako hlavná hviezda večera sa predstaví medzinárodne uznávaná sopranistka Jolana Fogašová, ktorá má za sebou množstvo úspechov na domácich ako aj zahraničných operných scénach či koncertných pódiách. Spolu s ňou sa Kežmarku predstaví aj popredný sólista banskobystrickej Štátnej opery tenorista Dušan Šimo a mladý talentovaný basista Boris Prýgl – víťaz viacerých medzinárodných speváckych súťaží, finalista súťaže Hans Gabor Belvedere 2017 a čerstvý držiteľ Ceny Birgit Nilsson prestížnej svetovej speváckej súťaže Plácida Dominga Operalia. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery ŠD v Košiciach, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme, ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia. Na koncerte zaznejú árie autorov svetovej opernej literatúry.

Výťažok koncertu je každý rok venovaný inej organizácii – tento rok poputuje Detskému dennému sanatóriu v Kežmarku na nákup rehabilitačných a kompenzačných pomôcok pre deti so zdravotným postihnutím.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top