Adventný koncert

Adventný koncert

Dátum: 1. - 4. decembra 2019
Miesto: Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava, Dom umenia, Piešťany

Adventný koncert nám otvorí adventné obdobie. Stíšime sa a pripravíme na najkrajšie sviatky roka so Slávkou Zámečníkovou, SZ Lučnice, SKO a Štefanom Bučkom.

Vstupenky

Nedeľa
1
Dec 2019
17:00
Adventný koncert
Streda
4
Dec 2019
19:00
Adventný koncert
Dom umenia

Piešťany

Popis podujatia

Slávka Zámečníková, soprán
Štefan Bučko, recitátor
Spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová
Slovenský komorný orchester, dirigent Walter Atanasi

Adventným koncertom hudobne otvárame adventné obdobie, keď všetci cítime potrebu stíšenia pred najkrajšími sviatkami roka. Navyše hudobný trh sa medzičasom presýtil vianočnými koncertmi najrozličnejších žánrov. Duchovno, ktoré by malo byť hlavnou náplňou adventného obdobia, sa takmer úplne vytratilo.

Naďalej však máme ambíciu prinášať hudobné umenie na najvyššej úrovni, no chceme dať priestor aj duchovnu a to nielen obohatením o oratoriálne árie, ale tiež o hovorené slovo s duchovnou náplňou.

SLAVKA ZAMECNIKOVA je naša vychádzajúca sopranistická hviezda, ktorá sa už úspešne presadzuje na prestížnych svetových scénach. Je laureátkou a absolútnou víťazkou viacerých významných medzinárodných súťaží. Aktuálnym úspechom je jej 3. miesto na svetoznámej medzinárodnej súťaži Hans Gabor Belvedere vo Villachu. Druhé miesto si odniesla z najväčšej medzinárodnej poľskej súťaže Stanisław Moniuszko 2019, ako aj z prestížnej nemeckej súťaže Bundeswettbewerb Gesang Berlin 2018. Zvíťazila aj z Medzinárodnej súťaži Accademia Belcanto 2018 v rakúskom Grazi, získala prvú cenu Hamburskej Komornej opery a Cenu festivalu Marie Callas v Sao Paole. V roku 2016 sa stala absolútnou víťazkou Medzinárodnej súťaže Antonína Dvořáka v Karlovych Varoch.

Sprevádzať ju bude Spevácky zbor Lúčnica a Slovenský komorný orchester, ktoré vystúpia aj v sólových číslach. Recitátor Štefan Bučko prednesie vybrané texty z Biblie či básní Milana Rúfusa a podobnej literatúry.

Viac na www.kapos.sk

Vstupenky
4. kategória: 19 €
3. kategória: 29 €
2. kategória: 49 €
1. kategória: 69 €

Zľavy a vstupenky pre deti, študentov, dôchodcov, zťp, zťp/s: 50% po predložení relevantného dokladu.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Adventný koncert

Na mape

Top