Detail info
Close

Alexandre Lora

Alexandre Lora

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Alexandre Lora je umelec nominovaný na Grammy v roku 2017 v kategórii „Najlepší svetový hudobný album“ s Anatom Cohenom a Triom Brasileiro: „Rosa dos Ventos“.

Ako sólový hráč na nástroj Handpan cestuje Lora po celom svete, aby vystupoval a učil hru na tento nástroj na niektorých z najdôležitejších podujatiach, ako sú Handpan a World Music Festivaly v krajinách ako Francúzsko, Izrael, Austrália, Maďarsko, Grécko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Švajčiarsko a Taliansko.

Alexadre Lora získal bakalársky titul v hre na bicie nástroje v roku 2002 na FAAM (Faculdade de Artes Alcântara Machado). 3 roky študoval klasické bicie nástroje na EMM (Escola Municipal de Música de São Paulo) a v roku 2009 získal magisterský titul v odbore hudobná veda a hudobná výchova na UAB (Universidad Autónoma de Barcelona).

V roku 2010 vystupoval v 33 mestách po celom Španielsku, kde sa zúčastnil projektu „DiverSons“ (Banco La Caixa). V roku 2011 ako člen XLJazz Orchestra vystupoval v Amsterdame a Rotterdame po boku skvelého klavíristu Ramona Valleho. Od roku 2012 je Lora členom fakulty Centrum Choro Workshop (Port Townsend-USA) a so svojím Triom Brasileiro vystupoval vo veľkých amerických mestách ako New York, Chicago, Boston, Seattle, Miami, Denver, San Francisco a Portland.

Alexandre spolupracoval s uznávanými hudobníkmi ako Anat Cohen, Jovino Santos Neto, Mestrinho, Ramón Valle, Martin'alia, Mariana Aydar a Brazil Guitar Duo.

​V roku 2015 vydal svoje prvé sólové CD so všetkými pôvodnými skladbami s názvom „Oriente“. V rokoch 2016, 2017, 2018 a 2019 sólovo vystúpil na „GRIASDI“, HandPan a World Music Festival (Rakúsko) a počas prvej „Pantam Summer School“ 2017, tiež v Rakúsku,

Pôsobí ako učiteľ hry na handpan popri renomovaných umelcoch ako Adrian J Portia, Carlos Kabeção Rodrigues, Jeremy Natthag, Claudiu Lazarciuc a Florian Betz.

​Jeho druhé sólové CD s názvom „Hand Pan for Peace“ vyšlo v júli/2017.

Jeho najnovšie CD "SOLSTICE" vyšlo v roku 2022 a kompozície z neho popri iných skladbách príde predstaviť v lete aj na Slovensko.

Študenti a ZŤP - 8€


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top