Detail info
Close

BILLIE JEAN KING CUP: Slovensko – Slovinsko

BILLIE JEAN KING CUP: Slovensko – Slovinsko

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Slovensko v kvalifikácii privíta Slovinsko

Slovenské tenistky privítajú v aprílovom kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej reprezentáciu Slovinska. Rozhodol o tom novembrový žreb v Malage, pri ktorom Slovensko figurovalo ako nasadené. Hrať sa bude na tvrdom povrchu 12. a 13. apríla 2024 v Peugeot aréne Národného tenisového centra. Víťaz stretnutia sa prebojuje na záverečný finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej.

Pôjde vôbec o prvé vzájomné meranie síl týchto dvoch krajín. Kapitán Matej Lipták sa aj proti Slovinsku bude usilovať zložiť čo najsilnejší tím. Aktuálnou líderkou slovenského tímu je Anna Karolína Schmiedlová, v súčasnosti pevne usadená v prvej svetovej stovke rebríčka WTA. Dvojkou je Rebecca Šramková, ktorá atakuje hranicu prvej stovky. V tíme by sa opäť mala objaviť aj mladučká Renáta Jamrichová, ktorá debut v prestížnej tímovej súťaži zažila v stretnutí proti Argentíne – víťazstvom nad jednotkou hostí Nadiou Podoroskou. Deblovou jednotkou je Tereza Mihalíková, ktorá spolu s Viktóriou Hrunčákovou tvorí silný pár, čo sa vo viacerých prípadoch ukázalo ako kľúčové. Hrunčáková je stabilnou hráčkou aj do dvojhry.

Slovinsko zatiaľ v Pohári Billie Jean Kingovej netriumfovalo. Vlani sa predstavilo na záverečnom turnaji v Seville a prebojovalo sa až do semifinále, v ktorom podľahlo Taliansku 0:2. Vo svetovej stovke nemá aktuálne žiadnu hráčku, no obe najlepšie singlistky figurujú tesne za ňou. Tamara Zidanšeková i Kaja Juvanová však dobre vedia, aké je to byť hráčkou prvej stovky. Zidanšeková už klopala na brány svetovej dvadsiatky, Juvanová bola tesne za päťdesiatkou.

CENY VSTUPENIEK  SLOVENSKO – SLOVINSKO 

PIATOK 12. apríla 2024, dve dvojhry, začiatok 15.00 h, cena 20 €

SOBOTA 13. apríla 2024, dve dvojhry a štvorhra, začiatok 12.00 h, cena 20 €

Ticketing terms and conditionsTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture BILLIE JEAN KING CUP: Slovensko – Slovinsko
Top