Detail info
Close

Bluegrass TIME & Michal Kováč - Vianočný koncert

Bluegrass TIME & Michal Kováč - Vianočný koncert

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Bluegrass je hudobný štýl, ktorý vznikol približne  v roku 1948 v Spojených štátoch v polovici až po koniec 40. rokov, pôvodne na juhovýchode USA, ale dnes miestami po celých USA, populárny je aj v Česku, na Slovensku a Japonsku, spolu s európskym severom. Patrí do skupiny žánrov, ktoré sa nazývajú Country & Western Music. Nástroje sú prevažne akustické ako gitara, banjo, mandolína, dobro a el. bassgitara /kontrabass 
 
Zoskupenie Bluegrass Time, alebo v skratke BG TIME vzniklo v roku 1995 a jej zostavou
prešlo mnoho kvalitných hudobníkov. Kapela sa prezentuje autorskými skladbami v bluegrassovom podaní s cieľom osloviť, prezentovať a priblížiť túto zaujímavú akustickú formu hudby pre slovenských poslucháčov. Texty sú výhradne slovenské a výnimočne zaznie aj prevzatá melódia známych bluegrassových songov.
Skupina má na konte dva albumy: Kvapky rosy a Hviezdy tejto noci, ktoré odznejú na Vianočnom koncerte v rámci programu, špeciálnym hosťom bude vynikajúci huslista Michal Kováč.
 
Bluegrass TIME: Pavol Štefek /gitara, spev/, Tomáš Peško /banjo/, Vladislav Šmihula /mandolína/, Peter Szabados /dobro, vokál/, Zuzana Tančiboková /el.bassgitara, vokál/
 
 
Viac informácií na www.bgtime.sk
 
 

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top