Detail info
Close

Brahms Baborák Franck

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Brahms Baborák Franck

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Štvrtok 14.03.2024 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus A

Piatok 15.03.2024 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus B

Brahms Baborák Franck

Slovenská filharmónia
Radek Baborák dirigent, lesný roh

Johannes Brahms  Akademická slávnostná predohra, op. 80
Radek Baborák         L’Orangerie, burleska pre lesný roh a sláčiky
César Franck            Symfónia d mol

„Veselé potpourri študentských pesničiek à la Suppé“, aj tak sa vyjadroval o svojej Akademickej predohre Johannes Brahms. V predohre cituje a vzápätí spracováva štyri piesne, napísal ju ako poďakovanie Wroclawskej univerzite za udelenie čestného doktorátu honoris causa. Belgičan César Franck bol dedičom beethovenovských reforiem. Venoval sa síce najmä organovej hudbe a symfonickým básňam v štýle Franza Liszta, no v Symfónii d mol prerážajú na povrch beethovenovské črty. Rýdze a dokonalé dielo s neobyčajnou krásou melódií, dômyselným bohatstvom polyfónie a veľkolepým architektonickým plánom vznikalo v rokoch 1886 až 1888. Franck v nej uplatnil obľúbený kruhový kompozičný princíp, jednotlivé témy prechádzajú z časti do časti, čím zabezpečujú jeho celistvosť a jednotu.
Vynikajúci hráč na lesný roh a v poslednom čase i dirigent a skladateľ Radek Baborák patrí medzi najvýraznejšie osobnosti svetovej hudobnej scény. Drobná burleska, „osobný, emočný
záznam, ktorý som pretransformoval do niekoľkých nôt, ktoré sa tak stali leitmotívom skladby“, toľko slová autora L’Orangerie.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top