Detail info
Close

ELÁN 70 ROCK SYMPHONY

ELÁN 70 ROCK SYMPHONY

Dátum: 29. septembra 2024
Miesto: TIPOS Aréna - Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
Adresa: Odbojárov 9, Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
29
Sep 2024
20:00
ELÁN 70 ROCK SYMPHONY

Popis podujatia

To tu ešte nebolo!
Elán zahrá svoje hity prvýkrát so symfonickým orchestrom.
 

 

Najväčšie hity legendárnej hudobnej skupiny Elán s prvotriednym symfonickým telesom. Také spojenie zatiaľ žiadny fanúšik jednej z najslávnejších československých kapiel nikdy nepočul. A to sa teraz zmení.

Elán pridáva tretí koncert do najväčšej slovenskej haly a prvýkrát vo svojej kariére vystúpi so symfonickým orchestrom. Koncertným programom nazvaným  ELÁN Rock Symphony ukončí 29.9.2024  tri za sebou idúce koncerty v Tipos aréne v Bratislave.

Vstupenky sa budú predávať výlučne v obmedzenej kapacite na sedenie.

Nedávno ohlásené dve koncertné vystúpenia v Bratislave a O2 aréne v Prahe kapela stihla vypredať v priebehu niekoľko týždňov. V momente keď vypredá aj ten tretí koncert, stane sa prvou československou kapelou, ktorá trikrát za sebou zaplní najväčší hokejový štadión na Slovensku. Program ELÁN Rock Symphony sa uskutoční len jedenkrát a to exkluzívne v Bratislave. 

Snahy prepojiť hudbu populárnej skupiny so symfonickým orchestrom sa objavovali v päťdesiatročnej histórii populárnej skupiny niekoľkokrát. Vždy ich však hudobníci zamietli.

„Viac ako päťdesiat rokov som toto spojenie odmietal. Jednoducho som to tak necítil. Ale teraz, na konci kariéry to urobíme a myslím, že to bude bombové“, hovorí Jožo Ráž. 

Pôjde o jedinečné prepojenie hitov, ktoré kapela produkuje viac  ako 50 rokov.

 „Fanúšikovia nás budú vidieť a počuť v spojení, ktoré od nás zatiaľ nepoznajú. V rockovom štýle pred symfonickým orchestrom. Bude to pre nás aj pre nich jedinečný zážitok“, hovorí Jano Baláž a dodáva, že týmto koncertom sa kapela rozlúči so svojimi  fanúšikmi vo svojom rodnom meste. 

Skupina podľa neho veľmi starostlivo vyberala teleso, s ktorým najväčšie hity Elánu naštuduje. Nakoniec si vybrala Bohemia Symphony Orchestra of Prague na čele so šéfdirigentom Martinom Šandom. Ten má veľké skúsenosti zo spojenia rockovej a symfonickej hudby. Jeho orchester absolvoval niekoľko európskych turné s rockovými skupinami Deep Purple, Europe alebo Alice Cooper. Pochváliť sa môžu spoluprácou na projektoch so švédskou kapelou Sabaton, anglickou kapelou Kosheen alebo slávnym španielskym operným spevákom José Carrerasom a husľovou virtuózkou Vanessou-Mae. 

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Vydala pätnásť štúdiových albumov, päť anglických albumov a kompilácie, za ktorých predaje získala neuveritelných  25 platinových platní. Koncert Elánu na Letnej si nenechalo ujsť viac ako 100 tisíc fanúšikov, Slováci zároveň v roku 2007 vypredali aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku. Pilierom kapely sú Jožo Ráž (spev, bassgitara) a Jano Baláž (spev, gitara). Jeden zo zakladateľov kapely Vašo Patejdl (klávesy, spev) zomrel minulý rok v auguste. Elán naposledy koncertoval v roku 2018, kedy svoje veľkolepé československé halové a open air turné plné vizuálnych efektov a projekciou ukončil vo vypredanej pražskej O2 aréne.


VIP výhody (C29)

- VIP tribúna s najlepším výhľadom
- strážená security zóna a hostesky
- podpísaný plagát od J. Ráža, J. Baláža
- podepsaná autogramiádová karta od J. Ráža, J. Baláža
- CD Elán
- páska na ruku Elán

 

VIP EXPERIENCE:
1. Exkluzívny prvý rad na ploche  (band on touch) - špeciálny sektor 
2. Samostatný VIP vstup od 18:30 
3. Špeciálny fotokútik, kde bude umiestnená posledná motorka Joža Ráža 
4. Výstava gitary Jana Baláža z megakoncertu na Letnej 2003 
5. Legendárne kreslo zo skladby Cigary Idú Do Neba 
6. Klávesové nástroje zo skladby Vaša Patejdla - Ak nie si moja 
7. Ďalšie hudobné nástroje skupiny 
8. Viac než 40 rokov staré cestovné kufre skupiny a ďalšie zaujímavé relikvie 
9. Podpísané špeciálne karty skupinou Elán
10. DVD Elán 50, DVD O2 aréna 2018, DVD Ave Mária, DVD Elán v Divadle 2013 a ďalší merchandising skupiny zdarma 
11. Bar v sektore VIP catering  (welcome drink / biele víno / červené víno / 0,33 L pivo Staropramen Ležák / Staropramen nealko / sladké limonády / voda / káva / džús / perlivé víno ) 
12. Party crackes / jednohubky / chlebíčky / ovocie a ďalšie
13. Vlastná šatňa s opakovaným vyzdvihovaním odložených vecí

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture ELÁN 70 ROCK SYMPHONY
picture ELÁN 70 ROCK SYMPHONY
picture ELÁN 70 ROCK SYMPHONY
picture ELÁN 70 ROCK SYMPHONY
picture ELÁN 70 ROCK SYMPHONY
picture ELÁN 70 ROCK SYMPHONY

Na mape

google maps
Top