Detail info
Close

FESTIVAL NOVÁ DRÁMA/NEW DRAMA - ŠEPTUCHY

FESTIVAL NOVÁ DRÁMA/NEW DRAMA - ŠEPTUCHY

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Spišské divadlo

Alena Sabuchová – Lucia Mihálová: Šeptuchy

 

Réžia Mariana Luteránová dramaturgia Miro Dacho scéna Juraj Poliak kostýmy Alžbeta Kutliaková hudba Martin Husovský účinkujú Petra Dzuriková, Kristína Kotarbová, Filip Brišák, Filip Štrba, Denisa Macalová Ďuratná, Mikuláš Macala, Jozef Novysedlák, Mikuláš Dzurík, Veronika Kleščová, Pavol Gmuca, Peter Gedeon, Mária Brozmanová, Katarína Turčanová, Mária Čičvarová

Premiéra 15. december 2023

Oceňovaný román Šeptuchy spisovateľky Aleny Sabuchovej je situovaný do obdobia deväťdesiatych rokov a oblasti magického Podlesia na severovýchode Poľska. Na pozadí príbehu dospievania dvoch dievčat tlmočí každodenné problémy, choroby, smrť i konflikty miestnych obyvateľov. Tí všetky svoje strasti riešia cez takzvané šeptuchy ‒ ženy, ktoré im domnelo dokážu pomôcť viac ako viera či nástup modernej medicíny. Spolu s autorkou prechádzame magickým a drsným terénom dediny uprostred hustých lesov, kde ľudia hľadajú svoje zázemie v minulosti, svojských vysvetleniach životných situácií a javov, v ktorých sa miešajú žijúci s mŕtvymi.

Dramatizácia Lucie Mihálovej zručne spája viaceré imaginatívne motivácie a čarovnú atmosféru predlohy do dramatického celku so silným záverom. Režisérka Mariana Luteránová na základe nej vytvorila inscenáciu, kde sa všetky zložky vrátane kolektívneho hereckého výkonu spojili v osobitý svet, v ktorom vedľa seba koexistuje náboženstvo, povery i závan západnej popkultúry.

 

Festival Nová dráma/New Drama 2024

V jubilejnom 20. ročníku festivalu Nová dráma/New Drama 2024 vystúpi v rámci súťažného programu 10 profesionálnych divadiel zo Slovenska. Festival sa uskutoční v termíne 13. – 18. mája 2024. Patronát nad jubilejným ročníkom prevzal nigérijský dramatik a laureát Nobelovej ceny za literatúru Wole Soyinka.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top