Detail info
Close

Fedor Frešo - spomienkový koncert 4

Fedor Frešo - spomienkový koncert 4

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Známi muzikanti venujú spomienkový koncert bigbítovej legende Fedorovi Frešovi

 

Známe mená domácej scény podporia svojou účasťou už štvrtý jazzový koncert venovaný spomienke na legendárneho slovenského multiinštrumentalistu. Podujatie spojené s krstom knihy Fedor Frešo Komplet sa uskutoční vo štvrtok 29.6. v priestoroch bratislavského V-klubu.

Mnohí si ho pamätajú hlavne ako basgitaristu a člena legendárnych skupín Soulmen, Prúdy, Collegium musicum, Modrý efekt či Fermata. Stal sa nielen jednou z najvplyvnejších postáv bratislavskej rockovej scény 60. až 80. rokov, ale výraznú stopu zanechal aj na rockovej a jazzovej scéne v rámci celého Česko-Slovenska. Ako štúdiový hráč sa v spolupráci s rôznymi hudobnými zoskupeniami podieľal na vydaní desiatok albumov.

Prostredníctvom tribute koncertu si chcú talent a prínos Fedora Freša pripomenúť nielen známi muzikanti domácej scény, ale aj jeho blízki a fanúšikovia. Koncert prebehne za účasti špičkových muzikantov ako napríklad Peter Lipa s príznačným názvom zoskupenia Peter Lipa remember T&R Band.Práve Traditional & Revival Jazz Band (r. vzniku 1986) je skupina v ktorej obaja známi muzikanti dlhé roky hrávali. Zoskupenie na pódiu obohatia aj jazzový trombonista Vlado Vizár, saxofonista Radovan Tariška, trubkár Michal Cálik a bubeník Michal Fedor. Chýbať nebudú ani známy multiinštrumentalista Richard Csino, klavirista Peter Lipa jr. či Viktor a Fedor Frešovci. 

Ďalším muzikantským esom na pódiu bude aj B.F.K Band v zložení Peter Bulík, Fedor Frešo jr. a Jakub Kačic. Ide o novovzniknuté power trio hrajúce vlastné inštrumentálne skladby na pomedzí jazzu, fusion a alternatívneho rocku.

Súčasťou koncertu bude krst encyklopédie života Fedora Freša, ktorú zostavil syn známeho hudobníka, Viktor. Titul Fedor Frešo Komplet vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Slovart a je výsledkom dvojročnej práce, počas ktorej bola pôvodná autobiografia pod názvom Sideman obohatená o spomienky, rozhovory, denníky, publicistiku a nepublikovaný fotografický materiál. V knihe sa nachádza vyše 450 fotografií, ale aj pôvodný materiál knihy zahrňujúci denníky z konca 60. a začiatku 70. rokov, tiež rozhovory, spomienky rodinných príslušníkov, priateľov a spolupracovníkov i množstvo dovtedy nepublikovaného obrazového materiálu.  

 

Fedor Frešo vyštudoval konzervatórium v Bratislave v odbore kontrabas. Známy je predovšetkým ako basgitarista, pričom hudobne inklinoval predovšetkým k rocku a jazzu. Spolupracoval s rôznymi hudobnými skupinami Prúdy, Collegium musicum, Blue Effect, Fermata, T&R Band, Traditional Club Bratislava a nahral desiatky albumov. Spolupracoval tiež s rôznymi vplyvnými umelcami slovenskej i českej hudobnej scény, ako Pavol Hammel, Marián Varga, Peter Lipa, Radim Hladík a ďalšími. V roku 2013 s Tomášom Berkom napísal knihu Rocková Bratislava. Kniha Fedor Frešo Komplet vychádza z knihy Sideman, ktorá vyšla v roku 2011.

FB UDALOSŤ:

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Fedor Frešo - spomienkový koncert 4
picture Fedor Frešo - spomienkový koncert 4
Top