Detail info
Close

Haydn

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Haydn

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Nedeľa 24.03.2024 15.00 h, Katedrála sv. Martina, cyklus S

Haydn

Slovenský komorný orchester
Ewald Danel umelecký vedúci
Joseph Haydn Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži


V roku 1779 sa výrazne zmenili životné súradnice Josepha Haydna. Jeho patrón Mikuláš Esterházy mu v novej zmluve povolil komponovať aj pre iné účely, než len pre potreby šľachtických sídel v Esterháze a Eisenstadte. Pohotový obchodník Haydn túto príležitosť začal naplno využívať. V roku 1785 ho oslovili zriaďovatelia pôsobivej jaskynnej katedrály Oratorio de la Santa Cueva v španielskom Cádize vo veci veľkonočného orchestrálneho projektu Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži. Po premiére v roku 1786 Haydn toto reflexívne dielo trikrát revidoval a tak vznikli verzie pre sláčikové kvarteto, pre sóla, zbor a orchester a napokon pre sólový klavír. Tradícia uvádzania Haydnovho diela pred Veľkou nocou v Katedrále sv. Martina trvá už viac ako dve storočia. SKO koncertuje na pôde Slovenskej filharmónie už viac ako dvadsať rokov pod vedením Ewalda Danela. Komorné teleso počuť na festivaloch, ale i domácich a zahraničných turné. Neraz uvádza premiéry diel slovenských skladateľov, ktoré sú telesu často i venované.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top