Detail info
Close

Hommage à Pantaleon Hebenstreit

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Hommage à Pantaleon Hebenstreit

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Utorok 05.03.2024 19.00 h, Malá sála SF, cyklus SH

Hommage à Pantaleon Hebenstreit

Enikő Ginzery cimbal, historický cimbal
Agnesa Ferienčíková čembalo
Michaela Čibová barokové violončelo

Hommâge à Pantaleon Hebenstreit
diela barokových majstrov pre cimbal a čembalo

Vynálezca pantaleonu, nástrojového predchodcu klavíra, bol váženým občanom. Pantaleon Hebenstreit hral na husle, učil hru na klávesových nástrojoch a dokonca i tanec. V roku 1706 vstúpil do služieb ako tanečný majster pre deti Johanna Wilhelma III. Na dvore sa zoznámil s vedúcim hudobnej zložky Georgom Philippom Telemannom, ktorý obdivoval Hebenstreitovo improvizačné a hráčske umenie. Na koncerte zaznejú originálne diela pre cimbal i čembalo, ale aj prepisy Sarabandy a Passacaglie Georga Philippa Händla či Telemannovej Sonáty G dur. Ožijú aj archaické skladby z Pestrého zborníka či anonymná Folias de Espana. Stratenú slávu cimbalu, ako nástroju klasickej hudby, už roky navracia cimbalistka a špecialistka na historické typy nástroja Enikő Ginzery. Kontrovať jej bude čembalová odborníčka Agnesa Ferienčíková, ktorá pravidelne spolupracuje so súbormi špecializujúcimi sa na historicko-poučenú interpretáciu.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top