Detail info
Close

IL DIVO

IL DIVO

Dátum: 28. septembra 2024
Miesto: PEUGEOT aréna Bratislava
Adresa: Príkopova 6, Bratislava

IL DIVO XX Jubilejný koncert k dvadsiatemu výročiu vzniku skupiny

Vstupenky

Sobota
28
Sep 2024
19:00
IL DIVO

Popis podujatia

 IL DIVO NA TURNÉ K 20. VÝROČIU ICH VZNIKU. NEVYNECHAJÚ ANI BRATISLAVU!

Multiplatinová spevácka skupina Il Divo, založená na klasickej hudbe, sa predstaví 28. septembra v Bratislavskej Peugeot aréne s čerstvo vydaným albumom XX, ktorý zhrnie ich dvadsaťročnú tvorbu.

V roku 2004 sa spojili štyria muži s výrazne odlišnými osobnosťami a hlasmi, aby do dejín hudby a kultúry zapísali názov Il Divo. Ich úsilie bolo korunované úspechom, keď dosiahli nevídané uznanie za svoje žánrovo pestré piesne a milióny priaznivcov, ktorí si kupovali ich multiplatinové nahrávky.

Mali možnosť vystúpiť na letných olympijských hrách, spolu s Toni Braxton napísali oficiálnu pieseň pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2006 a vystúpili na oslavách diamantového jubilea kráľovnej Alžbety II. Sú známi hitmi ako Regresa a Mí, coververzia skladby Unbreak My Heart od Tony Braxton, ktorá sa nachádza na ich prvom albume a na YouTube má viac ako 180 miliónov pozretí: https://www.youtube.com/watch?v=DJNzmNB48no.

Z ich piesní, interpretovaných v španielčine, taliančine, francúzštine, portugalčine, angličtine, japončine a latinčine, sa predalo viac ako 30 miliónov nosičov po celom svete v 35 krajinách a dosiahli 50 prvenstiev v hitparádach a 160 zlatých a platinových dosiek.

Tento rok Il Divo oslavuje 20. výročie vydaním jubilejného albumu s názvom XX, na ktorom hrajú Američan David Miller (tenor), Švajčiar Urs Bühler (tenor), Francúz Sébastien Izambard (tenor) a Američan Steven LaBrie (barytón), ktorý sa ku skupine pripojil po smrti Carlosa Marína Covida-19 v dôsledku infekcie. 28. septembra vystúpia v Bratislave v Peugeot aréne. Nedávnu nahrávku skladby Despacito si môžete vypočuť tu: https://www.youtube.com/watch?v=G9apyWnPkOk


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture IL DIVO
picture IL DIVO
picture IL DIVO
picture IL DIVO
picture IL DIVO

Na mape

google maps
Top