Detail info
Close

Inšpiratívny festival DIVADELNÁ CHALUPKA

Inšpiratívny festival DIVADELNÁ CHALUPKA

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Festival DIVADELNÁ CHALUPKA vznikol v roku 2005 a postupne sa stal na Horehroní očakávanou udalosťou. Hlavné programy sa konajú v meste Brezno, ale festival bol prvým divadelným podujatím, ktoré vyvážalo divadelné umenie aj do okolitých obcí Horehronia a v tejto tradícii pokračuje dodnes.
Dramaturgia festivalu dbá na výber výnimočných a inšpiratívnych inscenácií neprofesionálnych divadiel dospelých, mládeže, detských divadiel, zahraničných hostí. Program je každoročne dopĺňaný zaujímavými predstaveniami slovenského profesionálneho divadla.
Okrem divadla je počas festivalových dní množstvo príležitostí na spoločenské stretnutia umelcov, ochotníkov a divákov s odborníkmi aj navzájom. Mladí divadelníci majú na „Chalupke“ možnosť vzdelávať sa formou rôznych tvorivých dielní.
Hlavným organizátorom festivalu je Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici. Spoluorganizátormi sú Mesto Brezno, DS J. Chalupku mesta Brezno a jeho Štúdio mladých.

DS Jána Chalupku mesta Brezno
ORCHESTER TITANIK
Smutná komédia o štyroch bezdomovcoch žijúcich na opustenej stanici, kde už dávno vlaky nezastavujú.
Réžia: Jana Ovšonková

DIVADLO VHV z Báčskeho Petrovca, Vojvodina, Srbsko
TAK SA TO VRAVÍ – inscenácia na motívy drámy Eugena Ionesca - Stoličky je podľa režisérky odzrkadlením súčasnej absurdnej doby, v ktorej sa každodenne nachádzame. Dvom postávam, ktoré Ionesco umiestnil medzi množstvo stoličiek, nezostáva nič iné, iba sa prispôsobiť' a dožiť svoj život aj napriek prekážkam. Stoličky však nepadajú z neba, ale si ich postavy nosia sami, tak ako si aj ľudia sami vytvárajú problémy, prekážky a konflikty. Aj napriek svetovému chaosu sú postavy v divadelnej hre rozhodnuté priniesť svetu posolstvo, pretože ako každý človek, ktorý si myslí, že má v sebe nejaké poslanie, aj Starček so Starenkou sú presvedčení o tom, že svojimi skutkami, rozhodnutiami a prejavmi môžu vyriešiť a zachrániť celé ľudstvo a možno aj seba.
Réžia: Marína Dir

GUnaGU, Bratislava
RIADITEĽKY ZEMEGULE
Komédia o normálnych ľuďoch, ktorí sa snažia vyznať v chaose súčasnosti a pritom sa nezblázniť. V noci sa pri práci na ministerstve zahraničných vecí tri upratovačky bavia o svojich životoch, milencoch a rozchodoch a popri tom majú zaručený recept, ako upratať dnešný rozhádzaný svet.
Hrajú: Božidara Turzonovová, Darina Abrahámová, Monika Horváthová
Réžia: Viliam Klimáček

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and ticketsforchildren: ZŤP a vozičkár + doprovod - zľava 50%

Deti do 6 rokov zdarma bez nároku na sedadlo.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Inšpiratívny festival DIVADELNÁ CHALUPKA
picture Inšpiratívny festival DIVADELNÁ CHALUPKA
Top