Detail info
Close

Islandman

Islandman

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Turecká elektronická senzácia Islandman na Pink Whale

 

Elektroakustické trio Islandman je projekt popredného tureckého producenta Tolga Boyuka. Ten vytvoril identitu šamana a psychedelického vizionára, ktorý sa obklopil riffmi a beatmi. Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of – 9. decembra 2023 na vlnách Dunaja.

 

Turecká hudba sa vo svete znovu presadzuje. V šesťdesiatych rokoch presvišťal svetom tzv. anatolian psychedelický rock. Ten sa po rokoch vrátil v odlišnej podobe, keď na neho nadviazali producenti z elektronickej scény, ktorí chceli skombinovať živé nástroje s elektronikou. Takto vznikol Islandman, za ktorým stojí slávny producent Tolga Boyuka. Pomenovanie vzniklo podľa fiktívneho charakteru – hudobnej identity vizionára inšpirovaným neexistujúcim ostrovom. Táto slovná hračka sa premieta do snových a orientálnych pasáží akoby vystrihnutých z tisíc a jednej lounge párty.

 

Za relatívne krátky čas si prešli veľkými festivalmi ako Montreux Jazz Festival, hostili ich v známych kluboch v Londýne, Paríži, New Yorku. Veľa cestujú a to sa odráža aj v ich tvorbe. Na cestách po svete sa zrodila inšpirácia pre tretí album Kaybola, ktorý vyšiel v auguste tohto leta, na ktorom sa Inšpirovali africkou hudbou. Nový album hudobníci opísali takýmto stretom kultúr: „Aşık Veysel (turecký poet a hudobník) v Anatólia, celosvetové vysielanie v Londýne, hypnotická tuaregská hudba v púšti uprostred Mali, byť hosťom v šou Eltona Johna a úžasný hudobný trip do Boiler Room série.“

 

Islandman vystupujú ako elektro-akustické trio. Ich hudba je unikátnou zmesou elektronických štruktúr a tanečných beatov so živými gitarami a šamanskými rytmami. Svoje európske turné po osemnástich mestách začnú na vypredanom koncerte na najväčšej prehliadke elektronickej hudby a digitálneho umenia Amsterdam Dance Event. V rámci Popsicle Obstacle tour prídu 9. decembra 2023 na bratislavský Pink Whale (loď na nábreží Dunaja).

 

Koncert sa uskutoční v rámci Nu Sound Of..., ktorý podporila Nadácia ZSE, Nadácia Mesta Bratislava, Nadácia SPP.

 

Informácie:

Islandman (TUR) – Nu Sound Of...; 09.12.2023; Pink Whale, Bratislava


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top