Detail info
Close

Jakub Józef Orliński & Il Pomo d‘Oro:  Facce d’amore

Jakub Józef Orliński & Il Pomo d‘Oro: Facce d’amore

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

23.6., 20:00, Veľký evanjelický kostola v Bratislave
Jakub Józef Orliński & Il Pomo d‘Oro: Facce d’amore 

Jakub Józef Orliński (kontratenor), Il Pomo d’Oro

Patrí k najlepším kontratenoristom na svete, spieva v Metropolitnej opere v New Yorku a okrem opery je jeho veľkou vášňou breakdance. Poľský kontratenorista Jakub Józef Orliński študoval spev vo Varšave a na newyorskej Juilliard School. V novembri 2021 debutoval v Metropolitnej opere v New Yorku a následne v Royal Opera House Covent Garden v Londýne. Jeho hudobné začiatky sa spájajú s účinkovaním v chlapčenskom zbore a hoci pochádza z umeleckého prostredia, vo voľnom čase počúval skôr rap, jazdil na skateboarde a venoval sa parkouru. Rozhodnutie stať sa profesionálnym spevákom prišlo až neskôr a doteraz je okrem opery jeho druhou veľkou profesnou vášňou breakdance. V súlade s tradíciou a dostupným repertoárom sa väčšina kontratenoristov zameriava najmä na starú hudbu, no Orliński je typ umelca, ktorý rád narúša zaužívané konvencie a nebráni sa ani presahom do iných hudobných žánrov. Na otváracom koncerte 18. ročníka festivalu Viva Musica! predstaví árie zo svojho druhého sólového albumu Facce d’amore (2019, Erato/Warner Classics), za ktorý získal ocenenie International Opera Awards v kategórii „Album roka (sólo)“. „Facce d’amore obsahuje barokové árie, ktoré rozprávajú príbehy o láske v jej rôznych podobách – nielen v tej pozitívnej rovine v prípade lásky šťastnej, opätovanej, ale aj v situáciách, v ktorých sú postavy príbehov posadnuté hnevom alebo dokonca šialenstvom,“ približuje koncept albumu Orliński. Výber árií je zostavený z opier slávnych majstrov z obdobia baroka ako Händel či Cavalli, ale aj menej známych autorov ako Bononcini, Conti, Hasse až po takmer zabudnutých skladateľov ako Giuseppe Maria Orlandini či Luca Antonio Predieri. V Bratislave spolu s Orlińskym vystúpi súbor pre starú hudbu Il Pomo d’Oro, ktorý na festivale už v minulosti účinkoval. Koncert sa uskutoční 23. júna 2022 v priestoroch Veľkého evanjelického kostola v Bratislave.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.

Zľavy:

50% pre imobilné osoby a ich sprievod. Zľava sa vzťahuje iba na vstupenky 1. kategórie.

20% pre seniorov nad 65 r., študentov, držiteľov preukazov ISIC, ITIC, Euro<26 len pri zakúpení vstupeniek na predajných miestach Ticketportalu alebo priamo na mieste konania koncertu na základe predloženia príslušného dokladu. Zľava sa vzťahuje iba na vstupenky 2., 3. a 4. kategórie.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top