Detail info
Close

Jozef Lupták & priatelia na Karolinenhof

Jozef Lupták & priatelia na Karolinenhof

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

JOZEF LUPTÁK & PRIATELIA NA KAROLINENHOF
/ Boris Lenko, Jordana Palovičová, Alan Vizváry, Anežka Kara a Martin Ruman

sobota 14/10/2023 / 18:00 / Karolinenhof Farm, Hainburg an der Donau

Keď sa spojí krásna hudba, očarujúci priestor a nadšení ľudia, je to prísľub mimoriadneho zážitku.
Konvergencie a Karolinenhof sa spojili, aby vám priniesli neočakávaný koncert. Jozef Lupták spolu s priateľmi, hudobníkmi odohrajú svoje obľúbené skladby v koncertnej sále Alex Hall, pred koncertom a po ňom si môžte vychutnať rozľahlý prírodný areál aj lokálne špeciality.

„Keď som po prvýkrát uvidel Karolinenhof, hneď som vedel, že tu by som raz chcel urobiť koncert. Tá príležitosť práve prišla a je to akási naša „afterparty” po septembrových Konvergenciách, nádych pred jeseňou. Bach, Piazzola aj Interstellar Hansa Zimmera, skvelí hudobníci – priatelia, k tomu dobré lokálne víno, med aj koláče a prekrásne prostredie. Príďte do Hainburgu, nebudete ľutovať!“
Jozef Lupták


ÚČINKUJÚ
Jozef LUPTÁK, violončelo
Boris LENKO, akordeón, bandoneón
Jordana PALOVIČOVÁ, klávesy
Alan VIZVÁRY, husle
Anežka KARA, husle
Martin RUMAN, viola


PROGRAM
J. S. Bach: Suity pre sólové violončelo (výber)
Jozef Lupták: Six onths, Song without words
_Jozef LUPTÁK, violončelo

Dželem Dželem (rómska ľudová)
Astor Piazzolla: Libertango
Chasidský tanec (židovská ľudová)
Jozef LUPTÁK, violončelo / Boris LENKO, akordeón

Astor Piazzolla: Five Tango Sensations
Boris LENKO, bandoneón / Alan VIZVÁRY, 1. husle / Anežka KARA, 2. husle / Martin RUMAN, viola /Jozef LUPTÁK, violončelo

prestávka

Hans Zimmer: Interstellar
Jozef LUPTÁK, violončelo / Boris LENKO, akordeón, bandoneón / Jordana PALOVIČOVÁ, klávesy


Suita FIVE TANGO SENSATIONS pre bandoneón a sláčikové kvarteto vznikla v roku 1989. Astor Piazzolla vytvoril toto nádherné dielo pre známy americký súbor Kronos Quartet, s ktorým päť poetických hudobných esejí o smútku a láske o dva roky neskôr v New Yorku aj nahral. Skladba Five Tango Sensations sa stala Piazzollovou poslednou štúdiovou nahrávkou. „Posadili sme sa a hrali. Nikdy predtým sme dielo nenahrali rýchlejšie a asi sa nám to už ani nepodarí,“ spomínal neskôr na koncentráciu a atmosféru vážnosti, ktorá prípravu nahrávky sprevádzala, huslista Kronos Quartet David Harrington. Kompozícia, ktorú kritika nazvala „dielom tragickej krásy“, zaznela niekoľkokrát na festivale Konvergencie ale aj na iných festivaloch v interpretácii Borisa Lenka a zoskupenia Konvergencie Quartet.

„Láska je jediná vec, ktorá presahuje čas i priestor,“ hovorí astronautka Dr. Amelia Brand vo filme INTERSTELLAR. Sme presvedčení, že jej konštatovanie platí aj o hudbe. Komorné úpravy skladieb Hansa Zimmera zo soundtracku k oskarovému filmu Christophera Nolana odzneli po prvýkrát počas návštevy Kip Thorna v roku 2021 a o rok neskôr aj na festivale Konvergencie a ďalších pódiách. Teraz sa k nim trojica Jozef Lupták, Boris Lenko a Jordana Palovičová vrátia na Karolinenhofe.Koncert je dostupný aj pre rodiny – deti do 12 rokov majú vstup voľný. Pre deti, ktoré uprednostnia pohyb mimo koncertnej sály, máme pripravený priestor aj dobrovoľníkov, ktorí sa o ne počas koncertu postarajú.

Vstupenky: 12 EUR (prvých 50 vstupeniek), 15 EUR
Deti do 12 rokov zdarma.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top