Detail info
Close

KRÁSNÉ JE ŽÍT - VEĽKÝ VIANOČNÝ KONCERT FELIXA SLOVÁČKA S JEHO BANDOM

KRÁSNÉ JE ŽÍT - VEĽKÝ VIANOČNÝ KONCERT FELIXA SLOVÁČKA S JEHO BANDOM

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatiaVeľký vianočný koncert pri príležitosti 80. narodenín Felixa Slováčka.

Antonín Slováček, tak znie jeho rodné meno, sa narodil 23. mája 1943 v moravskom Zlíne. Meno Felix bola pôvodne jeho školská prezývka podľa kreslenej postavičky kocúra Felixa. Vyštudoval na Vejvanovského konzervatóriu v Kroměříži odbor klarinet a dirigovanie. Štúdia ukončil v roku 1968 na Janáčkovej akadémii múzických umení (JAMU) v Brne v odbore dirigovania, skladby a hry na klarinet.

Už dva roky predtým sa vo Viedni zúčastnil na Medzinárodnej súťaži mladých jazzových talentov. V roku 1971 nahral pre nemeckú firmu Polydor samostatný album Golden Sounds aus Prag. V roku 1973 mu vyšiel v Supraphone prvý album. Počas štúdií v Brne hral v orchestri Mirko Foreta a príležitostne aj u Gustáva Broma. V roku 1968 sa presťahoval do Prahy a prijal angažmán v orchestri Karla Vlacha.

O rok neskôr sa stal členom hviezdneho obsadenia Orchestra Ladislava Štaidla, ktorý sprevádzal Karla Gotta. V roku 1983 založil vlastný Big Band Felixa Slováčka. Od roku 1985 bol šéfdirigentom Tanečného orchestra Československého rozhlasu (TOČR). Už počas účinkovania v Orchestri Ladislava Štaidla začal vystupovať aj ako sólista, od začiatku 80. rokov už vystupoval na vlastných koncertných produkciách. Slováčkov repertoár ako sólistu presahuje oblasť všetkých žánrov vrátane klasickej hudby. Spolupracoval s viacerými symfonickými telesami, medzi nimi so Symfonickým orchestrom hlavného mesta Prahy FOK, Slovenskou filharmóniou, Moravskou filharmóniou, London Mozart Players či Dresdner Philharmonie.

Na svojom konte má dnes viac ako 500 nahraných titulov a dva milióny predaných hudobných nosičov. V roku 2008 vyšla dvojkompilácia 46 najúspešnejších skladieb v jeho podaní s názvom Made In Czecho Slováček. Roku 2011 vydal album s názvom Salto solo. V máji 2013 mu k 70. narodeninám vyšiel album Felix 70 - 50 Let Na Scéně - Nejhezčí Dárek 2013. Roku 2014 vydal album Trochu klidu, pri nahrávaní ktorého ho sprevádzal Orchester Ladislava Štaidla.

K životnému jubileu vyšla  CD kompilácia Příběhy lásky 1970 – 2023, ktorá predstavuje umelca predovšetkým ako jedného z najlepších saxofonistov a klarinetistov v Európe, ale po prvýkrát toto CD prezentuje Felixa Slováčka aj ako speváka, skladateľa a dirigenta.

Zaslúžilý umelec Felix Slováček si v októbri 2013 prevzal z rúk českého prezidenta Miloša Zemana štátne vyznamenanie Medailu Za zásluhy.

Felix Slováček má tri deti. Dve s manželkou, českou speváčkou, herečkou a moderátorkou Dagmar Patrasovou, syna Felixa juniora (1983), ktorý kráča v otcových šľapajach a speváčku, herečku a moderátorku Annu Júliu (1995). Treťou je dcéra René (1977) z prechádzajúceho manželstva.

Od začiatku kariéry patrí Felix Slováček k najvýraznejším osobnostiam českej aj slovenskej hudobnej scény. Dodnes patrí medzi popredné osobnosti českej hudobnej scény, ktorá sa presadila aj v zahraničí. Do jeho repertoáru patria skladby tak z oblasti klasickej hudby, ako i jazzu a popu.

V utorok 23. mája mal špičkový multiinštrumentalista, hudobný skladateľ a dirigent Felix Slováček 80 rokov.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - KRÁSNÉ JE ŽÍT - VEĽKÝ VIANOČNÝ KONCERT FELIXA SLOVÁČKA S JEHO BANDOM - 9.12.2023 o 19:00 hod.

V zastúpení organizátora podujatia, vám ako sprostredkovateľ predaja oznamujeme, že predstavenie KRÁSNÉ JE ŽÍT - VEĽKÝ VIANOČNÝ KONCERT FELIXA SLOVÁČKA S JEHO BANDOM, ktoré sa malo konať dňa 9.12.2023 o 19:00 hod. v Veľkej sále, DK Zrkadlový háj, Bratislava , je ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na zrušenom predajnom mieste, ich môžu vrátiť výhradne poštou, a to na adresu: Ticketportal SK, s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné zaslať poštou na adresu: Ticketportal SK, s.r.o. , Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom a pri splnení nasledujúcich podmienok:

Spoločné podmienky pre žiadosti o refundáciu: O najrýchlejšie vrátenie vstupeniek je možné požiadať prostredníctvom registrovaného konta na stránke www.ticketportal.sk, v ktorom je potrebné v sekcii ``Môj účet`` - ``Moje objednávky`` vybrať vstupenky na refundáciu a vyplniť všetky požadované údaje.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky bez registrácie, odporúčame, aby si na stránke www.ticketportal.sk dokončil registráciu, nakoľko pri zakúpení vstupeniek mu bola registrácia vytvorená a je potrebné konto aktivovať mailom, ktorý klient pri nákupe zadával. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Osobitné podmienky pre žiadosti o refundáciu podľa spôsobu úhrady vstupného:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou): Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.
► pri platbe Benefit Plus, Edenred alebo Callio kartou (cez platobnú bránu): Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus/Edenred/Callio klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal, respektíve iným typom poukážky, ktorú je možné využiť na zakúpenie vstupeniek v sieti Ticketportal (prípadný doplatok kartou): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.

Financie Vám budú refundované v zákonnej lehote od zaslania žiadosti o refundáciu prostredníctvom Vášho konta.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Za pochopenie ďakujeme.


Top