Detail info
Close

Klavírny recitál Éric Le Sage

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Klavírny recitál Éric Le Sage

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Utorok 12.03.2024 19.00 h, Malá sála SF, cyklus K

Klavírny recitál Éric Le Sage


Éric Le Sage klavír

Gabriel Fauré Nokturno č. 6 Des dur, op. 63
Robert Schumann Davidsbündlertänze, op. 6 (Tance Dávidových spojencov)
Gabriel Fauré Téma a variácie, op. 73
Robert Schumann Karneval, op. 9

Revolučné zmeny v stavbe koncertného klavíra spôsobili búrlivé zintenzívnenie tvorby. Nokturná Gabriela Faurého, vychádzajúc zo vzoru Fryderyka Chopina, smerujú svojou zvukovou vynaliezavosťou kamsi k novým ideálom prezentovaným Claudom Debussym. „Krstným otcom“ novodobého klavírneho umenia bol Robert Schumann, viac ako dvadsať z jeho prvých opusov patrí klavíru. „Ideálna francúzska klavírna estetika a priezračnosť“ (Die Zeit), aj to je Éric Le Sage, francúzsky klavirista a víťaz Medzinárodnej súťaže Roberta Schumanna v Zwickau (1989). Ako sólista vystupoval v Carnegie Hall alebo Konzerthause vo Viedni. Predstavil sa pod taktovkou osobností ako Sir Simon Rattle či Yannick Nézet-Séguin.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top