Detail info
Close

ĽUBOMÍR GAŠPAR QUARTET FEAT. ROBY LAKATOS

ĽUBOMÍR GAŠPAR QUARTET FEAT. ROBY LAKATOS

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

ÚČINKUJÚ:

  • ANIMA QUINTET
  • ĽH pod vedením Dávida Oláha z Klenovca
  • ĽH POKOŠOVCI, Viera POKOŠOVÁ a Mirko POKOŠ ml. zo Šumiaca
  • ĽUBOMÍR GAŠPAR QUARTET feat. ROBY LAKATOS

Juraj Stieranka, Milan Angelo Novák, Filip Herák

 

ROBY LAKATOS je medzinárodne uznávaný maďarský husľový virtuóz, ktorý je priamym potomkom legendárneho skladateľa a majstra verbunku Jánosa Bihariho, jedného z virtuózov maďarského romantizmu. ROBY Lakatosova hra na husliach vďaka jeho epochálnemu talentu a profesionálnej podpore Yehudi Menuhina zaznela na koncertoch od Carnegie Hall cez Vatikán až po Londýnsku Albert Hall. Krajiny po celom svete ocenili jeho hudobnú veľkosť prestížnymi cenami a inými vyznamenaniami. ROBY Lakatos sa okrem iných vyznamenaní stal čestným občanom Mexika a v roku 2021 získal prestížnu hudobnú cenu španielskeho ministerstva kultúry v Madride, ktorá sa udeľuje dielam hudobných talentov ako Alfred Brendel, Shlomo Mintz, Michael Nyman a Krzysztof. Penderecki.

 

 

ĽUBOMÍR GAŠPAR vyrastal na folklóre, vyštudoval klasickú hudbu a jazz. Je držiteľom cien Radio Head Awards za album „The Point of view“.

Cimbal vníma z iného uhla pohľadu, využíva zvuky, ktoré ponúka a prepája ho s hudobnými prvkami, ktoré nie sú typické pre cimbal. Rád čerpá z folklóru rôznych národov a spája ho s jazzom a inými žánrami. Hrá v úspešných zoskupeniach na cimbale - Ľubomír Gašpar Cimbal Project, MANUŠA, Roby Lakatos ensemble a na kontrabas v zoskupení SOLE. Ľubomír Gašpar si svojou hudobnou cestou vytvoril vlastný hudobný podpis.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture ĽUBOMÍR GAŠPAR QUARTET FEAT. ROBY LAKATOS
Top