Lúčnica - Z tvorby Štefana Nosáľa / KURSALON

75.HUDOBNÉ LETO TRENČIANSKE TEPLICE
Lúčnica - Z tvorby Štefana Nosáľa / KURSALON

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Hudobné leto Trenčianske Teplice zavŕši koncom augusta vystúpenie umeleckého súboru Lúčnica, ktorý návštevníkom Kursalonu ponúkne retrospektívu nezabudnuteľných choreografií dlhoročného umeleckého šéfa, profesora Štefana Nosáľa.

Hlavným poslaním umeleckého súboru Lúčnica je starať sa o uchovávanie a rozvoj našich národných tradícií. Temperamentné tanečné i vokálne prejavy našich predkov boli súčasťou bežného života pri činnostiach, ako zber úrody, pranie bielizne, oslavy dožiniek, fašiangov, svadobných hostín alebo duchovných sviatkov. Práca a pieseň jednoducho odjakživa napĺňali a stále napĺňajú zmysel nášho života. Takmer celá história Lúčnice je úzko spojená s osobnosťou profesora Štefana Nosáľa. Bol nielen talentovaným tanečníkom a sólistom, ale dlhé roky pôsobil aj ako jej umelecký vedúci a choreograf. Jeho umelecký génius, osobitá invencia a vitalita vytvarovali z Lúčnice špičkové teleso. Vytvoril viac ako 100 choreografií a celovečerných programov. Vystúpenie v rámci Hudobného leta Trenčianske Teplice prináša výber z najúspešnejších tanečných choreografií.
Účinkujú: Orchester Lúčnice, Spevácka skupina a Tanečný súbor.

Kapacita na koncerte je limitovaná podľa aktuálne platných nariadení.
Koncert je súčasťou festivalu 75. Hudobné leto Trenčianske Teplice. Podujatie je organizované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top