Detail info
Close

Luskáčik

Luskáčik

Dátum: 12. - 15. decembra 2024
Miesto: Trenčín, Poprad, Trnava

Vstupenky

Štvrtok
12
Dec 2024
19:00
Luskáčik
Sobota
14
Dec 2024
18:00
Luskáčik
Aréna Poprad

Poprad

Nedeľa
15
Dec 2024
18:00
Luskáčik

Popis podujatia

Divadlo "Royal Classical Ballet" sa vracia na Slovensko s najznámejším vianočným baletom "Luskáčik". A tak sa všetci milovníci baletu, tanca a klasickej hudby môžu opäť tešiť na ich ďalšie nezabudnuteľné vystúpenie.

Vzhľadom na nabitý program európskeho turné však odohrajú na Slovensku, obdobne ako v decembri 2023, iba 3 predstavenia.

Luskáčik od Petra Iľjiča Čajkovského je druhý najslávnejší balet na svete z hľadiska uznania a počtu predstavení. Prvýkrát bol predstavený 18. decembra 1892 v Mariinskom Divadle v Petrohrade.

Príbeh sa odohráva na Štedrý večer v dome lekára Stahlbauma s jeho manželkou a deťmi, dcérou Máriou a synom Franzom. Krstný otec Márie, Drosselmeyer, jej prinesie darček, bábku vojaka menom Luskáčik, o ktorom jej vyrozpráva krásny príbeh.

Slávnostný večer sa končí a hostia sa rozchádzajú. Marie sa vráti do obývačky, aby sa ešte raz pozrela na Luskáčika, ktorý zostal pod vianočným stromčekom a zrazu sa všetko začína meniť. Strom rastie a s ním sa aj miestnosť mení na obrovskú halu. Hračky ako aj Luskáčik ožívajú a v miestnosti sa objavujú myši na čele s Myším kráľom. Proti nim stojí odvážny Luskáčik s malou armádou vianočných hračiek. Marie neopustí svojho hrdinu a pomôže mu.

Nepremeškajte príležitosť pozrieť si tento nádherný vianočný príbeh o Luskáčikovi a Márii v podaní skvelých divadelných umelcov a tanečníkov divadla klasického baletu “Royal Classical Ballet”. Chýbať nebudú ani prepracované kostýmy a kulisy, ktoré pozdvihnú umelecký zážitok z predstavenia.

Tešíme sa na vás.

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť len formou Hometicket!


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Luskáčik
picture Luskáčik
picture Luskáčik
picture Luskáčik
picture Luskáčik
picture Luskáčik
picture Luskáčik
picture Luskáčik

Na mape

google maps
Top