Detail info
Close

MET: Champion (Terence Blanchard)

MET: Champion (Terence Blanchard)

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Priamy prenos z Metropolitnej Opery New York – sezóna 2022/2023 – Dom umenia Piešťany uvádza priame prenosy ako jediný na SLOVENSKU !

Champion
 (Terence Blanchard)
Premiéra MET

Libreto: Michael Cristofer
Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Réžia: James Robinson
Scéna: Allen Moyer
Kostýmy: Paul Tazewell
Svetelný design: Donald Holder
Design projekcií: Greg Emetaz
Choreografia: Camille A. Brown

Obsadenie: Latonia Moore (Emelda Griffith), Stephanie Blythe (Kathy Hagan), Ryan Speedo Green (Mladý Emile Griffith), Eric Owens (Emile Griffith)

Sezóna 2021-2022 vstúpila do dejín, keď Metropolitná opera uviedla operu Oheň v kostiach od šesťnásobného držiteľa ceny Grammy, skladateľa Terence Blancharda. Teraz Met uvádza jeho prvé operné dielo Šampión. Basbarytonista Ryan Speedo Green stvárni mladého boxera Emila Griffitha, ktorý sa z ničoho vypracoval na svetového šampióna. Basbarytonista Eric Owens zpieva totožnú postavu, ale v neskoršom veku, kedy ho pronasleduje minulosť. Sopranistka Latonia Moore je boxerova matka Emelda Griffith, s ktorou prerušil styk, a Stephanie Blythe spieva v úlohe majiteľky baru Kathy Hagan. Blanchardovu druhou premiéru v Metropolitnej opere bude opäť dirigovať jej hudobný riaditeľ Yannick Nézet-Séguin. Na svoj režijný úspech s Ohnom v kostiach a Porgym a Bess naviaže James Robinson, ktorý rovnako ako v oboch týchto inscenáciách opäť spojil sily s vynikajúcou choreografkou Camille A. Brown.

3 hodiny (jedna prestávka), v anglickom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami

Vstupné: 13,-               


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top