Detail info
Close

METROPOLITNÝ ORCHESTER BRATISLAVA  Lehár-Puccini, Puccini-Lehár. Priateľstvo velikánov.

METROPOLITNÝ ORCHESTER BRATISLAVA Lehár-Puccini, Puccini-Lehár. Priateľstvo velikánov.

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Aprílový koncert Metropolitného orchestra Bratislava, ktorý sa uskutoční dňa 23.4. o 17.00 v DK Zrkadlový háj, bude venovaný tvorbe Franza Lehára a Giacoma Pucciniho.

Bohatá korešpondencia oboch skladateľov, ktorá leží v Lehárovom múzeu v Bad Ischli, je svedectvom ich vzájomného rešpektu a priateľstva. Lehárova tvorba ovplyvnená Puccinim priblížila žáner operety veľmi blízko k opere a náročné spevácke party vyžadujú prvotriednych operných spevákov.

Sólisti Tatjana Schullern a Stefan Reichmann z Rakúska za spolupráce Metropolitného Orchestra Bratislava pod taktovkou jeho umeleckého vedúceho Dušana Štefánka predstavia známe melódie z opier Tosca, Bohéma, Gianni Schicchi, Le Villi a operiet Zem úsmevov, Giuditta, Paganini, Cárevič a Cigánska Láska.


Tatjana Schullern je nemecko-švajčiarska sopranistka, ktorá svoje spevácke zručnosti zdokonaľovala najprv pod vedením svojho otca Wolframa Nezhodu a neskôr na konzervatóriu vo Viedni. V roku 1993 získala prvé miesto na medzinárodnej operetnej súťaži Nica Dostala v Stockerau, ktoré sa konalo blízko Viedne. Neskôr si získala role v divadlách v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. V roli vyslankyne Viedenskej operety sa zúčastnila turné v USA a Kanade a v roku 2005 vystúpila na Hudobných slávnostiach v Salzburgu. Okrem toho mala príležitosť vystúpiť aj v iných krajinách, vrátane USA a Číny.

 
Stefan Reichmann je rakúsky tenorista, ktorý študoval na konzervatóriu vo Viedni v odbore Opera a muzikál. Je žiadaným hosťom na pódiách v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku a jeho vystúpenia boli úspešné na mnohých prestížnych festivaloch a divadelných scénach. Okrem iného sa objavil na Korutánskom lete v Ossiachu, festivale vo Wunsiedel, ako aj v divadlách v Detmolde, Passau, Schleswig Holstein, Nová opera Viedeň a Viedenskom divadle.

Srdečne pozývame priateľov opery, operety a krásnych melódií stráviť príjemný podvečer s velikánmi hudobného divadla.

Program:

Lehár: Zem úsmevov (predohra)
Puccini: Mimi (opera Bohéma); Recondita armonia (opera Tosca)
Lehár: Giuditta (valčík z operety Giuditta)
Puccini: É lucevan le stelle (opera Tosca); O mio babbino caro (opera Gianni Schicchi)
Lehár: Cigánska oslava (opereta Cigánska láska)
Puccini: O soave fanciulla (opera Bohéma)
Lehár: Luxemburský pochod (opereta Gróf z Luxemburgu); Jeden príde (opereta Cárovič); Rád som bozkával ženy (opereta Paganini)
Puccini: La Tregenda (opera Le Villi)
Lehár: Tvoje je celé moje srdce (opereta Zem úsmevov); Pieseň a čardáš (opereta Cigánska láska); Kto vložil lásku do nášho srdca? (opereta Zem úsmevov)

Zmena programu vyhradená

Partneri projektu: Bratislavský kultúrny spolok, Kultúrne zariadenia Petržalky, Mestská časť Bratislava - Petržalka, FB Consulting

Pre viac informácií nás môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu: cisarova@mob.sk alebo telefonicky na čísle: 0904-173-603Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top