Detail info
Close

MILOŠ BIHÁRY - Virtuózna klavírna show filmovej hudby s orchestrom

MILOŠ BIHÁRY - Virtuózna klavírna show filmovej hudby s orchestrom

Dátum: 8. novembra 2024
Miesto: Kino Hviezda, Trnava
Adresa: Paulínska 1 , Trnava

Svetoznáme filmové hity v originálnom prevedení!

Vstupenky

Piatok
8
Nov 2024
19:00
MILOŠ BIHÁRY - Virtuózna klavírna show filmovej hudby s orchestrom
Kino Hviezda

Trnava

Popis podujatia

Mladý virtuózny klavirista zaradený k špičke inštrumentálnej scéne mladej generácie hudobníkov, Miloš Bihary, predstaví svoju klavírnu virtuóznu show filmovej hudby.

Výnimočný talent od Boha, dych vyrážajúca virtuozita a hudba z filmu bude najbližšou kombináciou znejúcou na koncerte. Tentokrát odohrá  Miloš Bihary špeciálny koncert v sprievode orchestra pod taktovkou dirigenta. V repertoári sa objavia diela ako Harry Potter, Pirati z Karibiku, Avengers,svetoznámy Titanic, Leví kráľ a mnoho iných krásnych filmových hitov v Milošovom aranžmá.

Hre na klavíri sa venuje od svojich 4 rokov. Navštevoval ZUŠ v Trnave. Po ukončení štúdia pokračoval na Konzervatóriu v Bratislave pod vedením Mgr.art Petra Čermana. V rámci štúdia koncertoval viackrát ako sólista so Symfonickým Orchestrom Konzervatória v Slovenskej Filharmónii a získal titul najlepší absolvent klavírneho odboru. Na prehliadke Nové tváre jazzu obdržal cenu za presvedčivý inštrumentálny prejav. Získal dva krát 1. miesto a cenu Absolútny víťaz v súťaži Konzervatórii. Okrem toho získal aj cenu Yamaha a ocenenie Viva Musica Grand Prix. Predstavil sa na záverečnom koncerte spolu so Symfonickým orchestrom festivalu Viva Musica.  Je držitelom ocenenia na medzinárodnej súťaži Forum per Tasti ana medzinárodnej súťaži v Brne. Taktiež patrí k víťazom projektu ,,Talenty Novej Európy". získal mimoriadnu cenu za najlepšieho Slovenskeho účastníka súťaže na Medzinárodnej súťaži J.N.Hummela a 1.miesto na klavirnej súťaži ,,Musica Slovacca”. Je absolventom Vysokej škole múzických umení v Bratislave pod vedením prof. Mariána Lapšanského a Jakuba Čižmaroviča ArtD. Získal 1.cenu a cenu Absolútny víťaz na medzinárodnej súťaže InterComp. Predstavil sa s Talianskym symfonickým orchestrom v Miláne v Theatro San Babila.So svojou kapelou  Miloš Bihary Jazz Funk  Brothers získal  ocenenie Live Performance za najlepšiu interpretáciu v súťaži JAZZ START UP. Zúčastnil sa majstrovských kurzov v Holandsku ,,International Holland Music Session u prof. Matti Raekallio z Julliard. School v New Yorku.Absolvoval klavírne recitaly v Miláne a v Ríme (pozvanie od maestra Petra Dvorskeho). So svojim projektom Miloš Bihary Jazz Funk Brothers Orchestra vydal svoj debutový album ,,Dont worry, BIHARY" pod hlavičkou Hudobny Fond. Popri koncertnej činnosti pôsobí aj pedagogicky na Konzervatóriu v Bratislave a Základnej umeleckej škole Miloša Ruppeldta. 

 

Predaj len formou Hometicket !


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture MILOŠ BIHÁRY - Virtuózna klavírna show filmovej hudby s orchestrom

Na mape

google maps
Top