Detail info
Close

Mejdan Roku 2019 - Michal David

Mejdan Roku 2019 - Michal David

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Koncert sa koná za každého počasia! Na mieste budú k dispozícii pláštenky.

TRIBÚNY VOLNÉ SEDENIE  - STÁLE V PREDAJI !!!

DO PRIESTOROV DIANIA KONCERTU PLATÍ ZÁKAZ VNÁŠANIA NÁPOJOV A JEDLA A OSTRÝCH PREDMETOV. BUDE SPRÍSTUPNENÝ DOSTATOČNÝ POČET BAROV.

Vip zóna státie bude mať vlastné bary .

Zľavy: deti do 130cm vstup voľný

Cesta speváka a skladateľa Michala Davida k prvým priečkám hitparád a miliónom predaných nahrávok viedla nečakane cez jazz.

V roku 1976 založil talentovaný študent pražského konzervatória počas štúdia (v r. 1976) jazzovú formáciu " Štyri " a získal ocenenie " Hudobník roka " na Pražských jazzových dňoch . V tej dobe sa zoznámil s producentom Františkom Janečkom a začal hrať v skupine Kroky spoločne so speváčkou Janou Kratochvílovou. Zlomový okamih jeho kariéry nastal, keď začal spievať.

V r. 1980 debutoval s piesňou Chcel by som žiť tak ako sa má , ktorú si aj sám napísal a na hudobnom festivale Intertalent , kde v r. 1981 zvíťazil s piesňou Nenapovídej . Doslova cez noc sa stal novým hudobný idolom a jeho plagát počiatkom osemdesiatych rokov nechýbal v žiadnej dievčenskej izbičke . Prvý sólový album Michala Davida vyšiel v roku 1980 a patril k najpredávanejším vôbec . Ak vtedy malo Československo naozajstného kráľa diskoték , potom ním bol práve Michal David - dlhá rada hitov patrí k najžiadanejším dodnes ako " Nonstop " , " Discopříběh " , " Každý mi ťe lásko závidí " , " Pár priateľov " a veľa ďalších , ktoré zľudoveli natoľko , že si ich spievajú celé námestia , napríklad pri víťazstve slovenských hokejistov na olympiáde v Nagane v roku 1998 , ktorým zložil na ich počesť hymnu " Správnej tým " .

Michal David sa presadil nielen ako spevák, ale rovnako úspešne aj ako skladateľ. Keď v roku 2000 zložil pre Helenu Vondráčkovú pieseň " Dlhá noc ", asi len málokto tušil, že sa skladba stane najhra-nejším hitom roku a speváčke prispeje ku comebacku, aký český showbiznis nepamätá

Výrazného talentu Michala Davida si cenia nielen fanúšikovia , ale aj kolegovia z branže : jeho piesne spievajú okrem iného aj Lucie Bílá , Karel Gott , Bára Basiková , Ilona Csáková , Hana Zagorová a rada ďalších českých a slovenských interpretov . Jeho hudba znie v divácky veľmi úspešných filmoch " Vietor vo vrecku " , " Láska z pasáže " , a " Discopříběh 1. a 2 ".

V posledných desiatich rokoch sa Michal David uberá prevažne k muzikálovej tvorbe . V roku 2002 sa v divadle Broadway uvádza jeho prvý muzikál " Kleopatra " , ktorý zaznamenal viac ako 1.200 repríz v Čechách a na Slovensku a bol uvedený aj v Južnej Kórei v Soule , kde sa už odohralo viac ako 200 predstavení . Nasledovali ďalšie veľmi úspešné muzikály " Traja mušketieri "," Angelika " a veľmi úspešný " Kat Mydlář " a " Mata Hari ".

Michal David predal za svoju kariéru viac ako 3.500.000 nosičov , napísal vyše 600 piesní a v roku 2010 vypredal do posledného miesta O2 Arénu pri jeho narodeninovom koncerte , čo predstavuje 18.000 divákov , vyhral prestížnu cenu TýTý ako spevák roka a v Český slávik sa posunul na 5. priečku.

ŠPECIÁLNY HOSŤ BUDE SAGVAN TOFI - herec, producent, spevák , sexsymbol českej filmovej scény .

Ceny vstupného sa budú navyšovať.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top