Detail info
Close

Open air Jarné Jazzáky / Stanley Clarke N´4Ever

Open air Jarné Jazzáky / Stanley Clarke N´4Ever

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Open air Jarné Jazzáky / Stanley Clarke N’4Ever
 
Hviezdou tohtoročných Open air Jarných Jazzákov bude kapela Stanley Clarke N’4EVER! Turné zdôrazňuje Clarkov odkaz na album Romantic Warrior kapely Return To Forever, ktorej bol súčasťou zakladateľ Chick Corea a hviezdy ako Al Di Meola, Lenny White, Bill Connors alebo Steve Gadd.
Koncert sa uskutoční 9.5.2023 o 19:00hod v STARS Auditorium na Junáckej ul.10 . 
 
Večer zaháji koncertná premiéra nového CD slovenského zoskupenia vytvoreného saxafonistom Nikolajom Nikitinom a klaviristom Ľubošom Šrámekom, s názvom Altar Ensemble, ktorí odprezentujú svoj najnovší album Directions&Connections.
Okrem jadra a srdca Altaru, dvojice Nikitin-Šrámek, formujú originálnu atmosféru prizvaní hudobníci - jedinečný tón huslí Lucie Harvanovej spolu s dažďovou marimbou KyrilLa Stoyanova, kontrabas legendárneho Juraja Grigláka, trubka Oskara Töröka či éterické dychy - flauta Sisy Michalidesovej. Nahrávka Directions and Connections prináša hudbu plnú príbehov, obrazotvornosti i kontrastných zamyslení a diváci si ju môžu vypočuť naživo exkluzívne na našom podujatí.
 
Štvornásobný Grammy víťaz Stanley Clarke, je nepochybne jeden z najlepších hráčov na elektrickú a akustickú basu na celom svete. Okrem toho je však aj talentovaný umelec, aranžér, producent a filmový skladateľ. 
Stanley Clarke bol prvou medzinárodnou megahviezdou jazzákov, na BJD hral v roku 1985. Po Bobby McFerrinovi je to jedným z najlegendárnejších koncertov na Jazzákoch, na ktorom pozval k sebe na pódium ešte vtedy mladého a talentovaného basgitaristu, Juraja Grigláka. Na Bratislavských Jazzových Dňoch potom hral aj v roku 2008, ako člen basového supertria S.M.W. (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten) a naposledy na Jarných Jazzákoch v 2019.
 
9. mája zahrá Clark svoje najväčšie hity, ako aj piesne z najpopulárnejšieho albumu kapely Return To ForeverClarke aj s kapelou predvedie ako vždy, aktuálny a čerstvý prístup k fusion-jazzovej harmónii a improvizácie, obohatené nielen rockom a funkom, ale aj hip-hopom, R’n’B či elektronikou.Pre toto turné vybral maestro z albumu piesne, ktoré aktualizoval vzrušujúcimi a sofistikovanými aranžmánmi. Mladí členovia kapely 4Ever vznášajú do hudby dynamickú mladistvú energiu a sviežosť.
 
Na Open air Jarných Jazzákoch sa tentokrát predstaví v zoskupení:
Stanley Clarke - basa/kontrabas
Colin Cook - gitara
Emilio Modeste - saxofón
Beka Gochiashvili - klavír/klávesy
Jeremiah Collier - bicie
Natasha Agrama - spev
 
Ceny vstupeniek:
Sedenie na tribúne: 39,- Eur 
Sedenie na ploche : 45,- Eur 
VIP :  55,- Eur  (v cene vstupenky je zahrnutý welcome drink a špeciálny bar)

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top