Detail info
Close

Petržalské   dínom -  dánom

Petržalské dínom - dánom

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

SI PETRŽALČAN?
CHCEŠ ZĽAVU?
CHCEŠ EŠTE VÄČŠIU ZĽAVU?

Ak máš trvalý pobyt v Petržalke, zaregistruj sa na www.kulturavpetrzalke.sk do Klubu SME PETRŽALKA a naplno využívaj zľavy na kultúrne podujatia. Okamžite získaš heslo, ktoré ti zabezpečí mimoriadnu zľavu na vybrané podujatie. Výhodou členstva je odoberanie newslettera s aktuálnymi podujatiami.

Čo všetko ukrývala železná opona? - cyklovychádzka
17.9. 2022 o 16:00
Miesto stretnutia: na zastávke Sad J. Kráľa a električky č. 3
Ukončenie: v blízkosti železničnej stanice
Zničené osudy a stratené životy tých, ktorí sa snažili utiecť za hranice, bunkre spred 2. svetovej vojny, ale aj starú osadu, či obľúbený hostinec. Tieto tajomstvá železná opona ukrývala vyše 40 rokov a odkryla nám ich až po páde komunistického režimu. A tak sa môžeme postupne dozvedať o zaujímavej histórii tohto zabudnutého a v minulosti neprístupného kúta Petržalky a zároveň urobiť niečo pre svoju fyzickú kondíciu, pretože táto vychádzka bude na bicykli.  

 

Prechádzky po zaujímavostiach Petržalky
15.10. 2022 o 15:00
Velikáni architektúry na pravom brehu Dunaja - cyklovychádzka

Miesto stretnutia: pod mostom SNP

Ukončenie: v blízkosti železničnej stanice

Na prvý pohľad by sa zdalo, že Petržalka – to sú len paneláky a nič iné. Na pravom brehu Dunaja však nájdeme gotiku, ale tiež funkcionalizmus a dokonca aj málo známy a jedinečný rondokubizmus. Pod stavbami v Petržalke sú podpísané zvučné mená velikánov ako Emil Belluš, Vladimír Dedeček, Dezider Quastler, Vladimír Karfík, ale predpokladá sa aj taliansky architekt Ettore Fenderl z Terstu, či nemecký architekt Heinrich Zieger z Zittau. Neveríte? Príďte sa presvedčiť. Opäť na bicykli.

Sprievodkyňa: Eva Čubríková

Každý účastník podujatia musí mať zakúpenú platnú vstupenku.

Sprievodkyňa: Eva Čubríková


Každý účastník podujatia musí mať zakúpenú platnú vstupenku.

Vstupenky kúpite v sieti Ticketportal.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top