Quasars Ensemble / JUBILEE / Biela noc 2021

Quasars Ensemble / JUBILEE / Biela noc 2021

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Program:

Juraj Pospíšil (1931 – 2007) Noneto č.1 „Spomienka a výstraha“, op. 11 (1960)

Viera Janárčeková (1941) Narratorium (2008)

Oto Ferenczy (1921 – 2000) Concertino per 10 stromenti (1948/1974)


Účinkujúci:

Quasars Ensemble
Ivan Buffa, dirigent
Hosť: Viera Janárčeková, skladateľka

Viac info na www.quasarsensemble.com

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. S finančnou podporou Hudobného fondu a SOZA. 

Quasars Ensemble patrí k jedinečným profesionálnym hudobným telesám svojho druhu na Slovensku. Popri súčasnej klasickej hudbe sa v rovnakej miere venuje aj hudbe starších epoch a medzinárodný rešpekt si získava za odvážne stavané dramaturgické koncepcie. Súbor spolupracuje s poprednými svetovými skladateľmi, interpretmi a je pravidelným hosťom významných medzinárodných festivalov. Je laureátom ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2013 v kategórii hudba a vo viacerých hudobných vydavateľstvách nahral už 13 CD titulov. Pre svoje tohtoročné vystúpenie v rámci Bielej noci si vybral tri diela jubilujúcich autorov, ktorí výraznou mierou prispeli k mnohotvárnemu koloritu modernej slovenskej hudby. Koncert svojou osobnou návštevou poctí v Nemecku pôsobiaca prvá dáma slovenskej avantgardnej scény - Viera Janárčeková, ktorá týždeň pred koncertom oslavuje svoje 80. narodeniny.

 

UPOZORNENIE:

Na koncert bude povolený prístup na základe dodržania všetkých protiepidemických opatrení UVZSR, ktoré budú platné v deň jeho konania.

Koncert je určený pre ľudí zo skupiny OTP: 

PLNE ZAOČKOVANÍ: 
(14 dní po 2. dávke, 21 dní po podaní jednodávkovej vakcíny, 14 dní po akejkoľvek dávke vakcíny ak osoba preukázateľne prekonala ochorenie pred nie viac ako 180 dňami a deti do 12 rokov)

TESTOVANÍ: 
- negatívny výsledok testu na COVID-19 (PCR, alebo LAMP 72 hod. od odberu, alebo antigénový test 48 hod. od odberu)

- preukázateľne prekonanie ochorenia COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: 50% ZŤP, dôchodca a študentiTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top