Detail info
Close

RAPER SLOVENSKÝ -  AD REVIDENDUM 2023

RAPER SLOVENSKÝ - AD REVIDENDUM 2023

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Stretnutie slovenských raperov pri príležitosti celosvetového 50. výročia Hip-hop-u.

raper Slovenský - Ad revidendum 2023_line-up_harmonogram

prednáška – 30. rokov slovenského rapu (Škrupo & Tono S.)

slam poetry

djs sets & slideshow

open mic

breakdance – xy crew

koncert – Tono S. kapelou

burza platní

gruppen foto

sprevádzač: Robo Yurichek

prednáška – 30. rokov slovenského rapu (Škrupo & Tono S.)

 

prednáška – 30. rokov slovenského rapu

30 rokov Slovenska, 3 dekády slovenského HIP-HOP-u. Popri 50-tych narodeninách tohto, už nie najmladšieho a v súčasnosti jedného z najpopulárnejších hudobných žánrov a zároveň bohatej svetovej urbánnej subkultúry môžeme hovoriť o jeho okrúhlej tridsiatke na Slovensku. Vedeli ste napríklad, že s rapom koketovali slovenskí popoví hudobníci už pred ,rokom 1993? A viete čo? Vyskúšajte si svoj prehľad priamo počas prezentácie. Prierez začiatkami, vývojom, popularizáciou až po súčasný stav žánru vám interaktívnou formou naservíruje dvojica Tono S. a Škrupo.

 

Škrupo

Martin Škorupa alias Škrupo je spevák, hudobník, zvukový majster. Vystupuje vo viacerých hudobných formáciách a zároveň aj ako sólo hudobník, či DJ. Supportuje mnohé kapely a umelcov. Pôsobil tiež ako moderátor v radioshow, v internetovom rádiu a videoblogoch.

Momentálne vyšlo jeho EP s názvom Šuflík, ktorý nájdete na všetkých streamovacích platformách.

 

Tono S.

Rapper, selektor, dramaturg a moderátor HIP-HOPového rádio špeciálu Bez Pózy_FM. Okrem sólo rapu pôsobí v due ULTRAZVUK s rapperom Vecom a je súčasťou formácie GR TEAM.

 

slam poetry

SLAM POETRY ~ improvizovaná autorská poézia ~

Súťaž Poetry Slam založil na začiatku 80. rokov minulého storočia Marc Smith v americkom Chicagu a odvtedy si získala obrovskú popularitu v rôznych mestách sveta.

Podľa medzinárodných pravidiel má každý súťažiaci maximálne 3 minúty na to, aby predniesol svoje pripravené i úplne improvizované diela, nesmie však používať žiadne rekvizity, kostýmy a hudobné nástroje. Hodnotiť ho bude porota, tá je vždy vybraná z prítomného publika. K súťaži patria i búrlivé reakcie ostatného publika, ktoré tak získava šancu vyjadriť svoj názor i ''nenápadne'' ovplyvniť hlasujúcu porotu.

Tentokrát bude forma prezentácie: slam & slammers.

 

djs sets & slideshow

 Ajvy

Ivan Satury alias Ajvy je hip-hopový producent z Bernolákova. Jeho primárnou činnosťou je tvorba podmazov pre MCs. Inšpiruje sa old school hip-hopom, soulom, rnb.

 

& slideshow – collection of visuals from Hip-Hop community

open mic – Rap na Lúkach


Rap na Lúkach

Rap na Lúkach podporuje originálnu hip-hopovú kultúru a filozofiu.

Rap na Lúkach je pre ľudí a dáva ľuďom príležitosť odprezentovať svoj uvedomelý rap. EMCEEs majú priestor pre autorské texty, do vlastného podmazu (beatu / živého doprovodu / beatboxu), samplu alebo bez hudby (acapella / slam).

Rap na Lúkach má byť o EMCEEs, ktorých texty majú výpovednú hodnotu, EMCEEs, ktorí sa vo svojich textoch konštruktívne zaoberajú sociálnymi, kultúrnymi, politickými, historickými, ekonomickými, vzdelanostnými témami a témami filozofie a rozvoja hip-hopu.

Zámerom a cieľom je podporiť a oceniť autorskú tvorbu.

 

breakdance – xy crew

S3T KIDZ

Tanečná škola S3T KIDZ pre deti od 6 do 18 rokov vznikla v roku 2006. Spustili aj projekt predškolskej pohybovej prípravy pre deti od 3 do 6 rokov, ktorej cieľom je vzbudenie záujmu o tanec, rozvoj rytmického cítenia a všeobecný rozvoj pohybových schopností. Škola sa systematicky venuje vyhľadávaniu a podpore tanečných talentov.

Žiaci tanečnej školy sa pod profesionálnym vedením tanečných pedagogógov, choreografov a trénerov pripravujú na vystúpenia a nacvičujú originálne choreografie na tanečné súťaže v rôznych štýloch street dance - HIP‐HOP, BREAK DANCE, POPPIN, WAACKIN a DANCEHALL. Neoddeliteľnou súčasťou tréningov je aj freestyle – voľná tanečná improvizácia – a deti sa pravidelne zúčastňujú aj battlov – tanečných súbojov.

Výberové skupiny sa pravidelne reprezentujú na vystúpeniach a súťažiach doma i v zahraničí.

5-násobní majstri Európy a 5-násobní majstri Sveta IDF a ASDU v hip-hop a break dance choreografiách v kategóriách deti a juniori.

Na najprestížnejšej tanečnej súťaži na svete WORLD OF DANCE obsadili 2.miesto, v konkurencii 26 choreografií z celej Európy. (Belgicko-Antverpy - marec 2019)

Love Dance School

Love Dance School je tanečná škola, ktorá vznikla v roku 2005. Zakladateľkou je Melánia Kasenčáková, známa ako Lady Mel. Ich posolstvom je naučiť ľudí milovať tanec a nebáť sa ho prejaviť. LD prevádzajú tanečníkov správnymi technikami Urban tanečných štýlov, učia terminológie, ich pôvod a príbeh. Vysvetľujú, čo znamená FLOW, ako sa zorientovať v choreografií a venujú sa aj freestylovým praktikám.

Love Dance school je tanečná škola s dlhoročnou tradíciou. Príbeh tanečnej školy sa formoval z pôvodnej Hip-hop fakulty a časom premostil do všetkých urban štýlov od Hip-hopu, House Dance, Lockingu, Poppingu a neskôr aj do New Style Hustle, Vouge Afra či Dancehallu.

LD je jedna z prvých tanečných škôl, ktorá sprístupnila svoje hodiny aj širokej verejnosti, nie len jej členom. Vďaka tzv. otvoreným hodinám si mnohí tanečníci z rôznych tanečných klubov prídú osvojiť a naučiť sa správne techniky štýlov z prvej ruky. Aktuálne v nej pôsobia lektori: Lady Mel, Enrythm, HenrietaFlowa a MisoTheDancer. Ich cieľom je naučiť vnímať hudbu bez ohľadu na štýl, pretože len vtedy môžeš slobodne tancovať a dokonale stvárniť hudbu ako takú.


koncert – Tono S. kapelou

 Tono S. kapelou

Aktuálne Tono vystupuje aj s live kapelou v zložení Matej Hrozáň - bicie, Alessio Lavorato - basgitara, Michal "M-CEE" Chrapčiak - DJ. V tomto roku (2023) ste ich mohli vidieť na Bratislavskom Majálese, Pohoda Festivale, Uprising Festivale alebo na Slanickom ostrove divadla.


sprevádzač: Robo Yurichek

Robo Yurichek

Róbert Juríček alias Robo Yurichek je influencer a moderátor, ktorý tvorí zábavno-edukačný obsah na sociálnych sieťach. Vo svojich videách sa venuje zaujímavostiam z rôznych oblastí. Hudobný a hiphopový svet mu nie je cudzí, dlhé roky sa venoval hudobnej tvorbe ako aj freestylu (v ktorom sa v roku 2009) stal slovenským šampiónom.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top