Detail info
Close

Richard Rikkon

Richard Rikkon

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Klavírny recitál, kde zaznie: klasika, pop, filmová hudba a muzikálové lahôdky vo virtuóznom a jedinečnom štýle.

Richard Rikkon je klavírnym fenoménom dneska a dáva poslucháčovi vlastne všetko, čo robí klavírny prejav vzácnym. Pri každej jeho klavírnej hre s nadšením sledujeme ľahkosť ruky, pohyblivosť prstov, virtuozitu, istotu, fantáziu improvizácii a energiu. Umenie Richarda Rikkona je vzácnou a žiadanou hudbou dneska.

Richard Rikkon sa narodil v umeleckej rodine niekoľkých hudobníckych generácii. Na klavíri hra od svojich 4 rokov. Päť ročný vyhral národnú súťaž. Šesť ročný sa stal víťazom Bartókovej súťaže. Ešte v ten rok následne natočila bývala Československa televízia dokument o mladom umelcovi. V ôsmich rokoch bol prijatý na konzervatórium do Žiliny ako mimoriadny žiak. Ako 10 ročný mal recitál na Lisztovej akadémii. Svoje vysokoškolské štúdia ukončil súčasne na VSMU v Bratislave(C.Dianovsky) a v Paríži u renomovaného klaviristu (E.Indjica žiaka A.Rubinsteina).

Richard Rikkon odohral s viacerými renomovanými telesami koncerty, ako aj vystúpenie na prestížnych pódiách, napr: Orchester de radio et television Paris, Košická filharmónia, Boston orchestra, Symphonie orchester Zurich, Piano recitál v Cite des Arts Paris. Koncert v Sal Gaveau, Turne v roku 2001 Afrika, India, Saudska Arabia, Grécko, Rusko, Švédsko, Norsko, Kanada, USA.V roku 2002 Koncert mladých pianistov v Kopenhagen, Koncert v Monte Carlo 2004. V roku 2006 recitál Carnegie hall Zankel hall v New York. V roku 2006 získal cenu ako najlepší inštrumentalista roka Aurel.
Vydal 3 CD Čarovný klavír, ktoré získali zlatu platňu. Mimoriadne obľúbeným sa stal ako korepetítor v speváckej súťaži Superstar.
V roku2014 absolvoval s veľkým ohlasom turné po Mexiku, kde následne mal aj Masterclass. V roku 2015 turné po Toskánsku. Je spoluorganizátorom benefičných koncertov. Okrem iných ma aj svoj vlastný projekt, kde vyhľadáva a odovzdáva svoje poznatky mladým umelcom.

Richard Rikkon a talenty "V roku 2016 a 2017 v rámci festivalu,, Skopskie Leto" mal recitál v Macedónii, kde následne mal aj Masterclass na akadémii. V roku 2019 mal turné s veľkým ohlasom v Čine. Spolupracoval s viacerými umelcami ako napr.Salvatore Accardo, Eduard Grach, Kurt Masur Roman Patkolo, a iní. Richard Rikkon je vyhľadávaným a rešpektovaným umelcom dneska.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top