Detail info
Close

Robert Křesťan & Druhá tráva : DANUBE MUSIC DAY

Robert Křesťan & Druhá tráva : DANUBE MUSIC DAY

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Robert Křesťan & Druhá Tráva predstavia oceňované albumy na Danube Music Day

 

Robert Křesťan & Druhá Tráva po piatich rokoch opäť v Bratislave. Na predvianočnom koncerte 17. decembra v bratislavskom MMC zahrajú skladby z oceňovaných albumov Díl první a Díl druhý, zaznie aj prierez z ich rozmanitej diskografie. Koncert sa uskutoční v rámci koncertnej série Danube Music Day.

 

Máloktorá osobnosť zo strednej Európy je tak úzko spojená so štýlom bluegrass ako Robert Křesťan a jeho sprievodná kapela Druhá tráva. Hoci je R. Křesťan pevnou súčasťou českej scény, omnoho viac sa prikláňal za svojimi americkými vzormi. Spriaznenosť s americkou scénou nie je iba jednosmerná, ale v USA má kapela dodnes silné zázemie, keď tam každoročne absolvujú úspešné turné.

 

V roku 1991 spoločne s Lubošom Malinou a členmi zoskupenia Poutníci založil kapelu Druhá tráva. Dôležitá bola pre nich najmä pestrosť s akou prelínali viacero žánrov. Pôsobivé skladby s dôrazom na silný hlas a charizmu lídra aj inštrumentálnu zdatnosť všetkých muzikantov. Plodná aktivita sa premietla do bohatej štúdiovej tvorby počítajúc cez dvadsať albumov.

 

Ubehlo sedem rokov od nahrávky Pojďme se napít, keď hudobníci znovu išli do štúdia a v krátkom období prišli až s dvomi ocenenými albumami. Ten dvadsiaty prvý s názvom Díl první vyšiel v roku 2021 a bol ocenený prestížnou cenou Anděl v kategórii Folk. Aby toho nebolo málo, R. Křesťan sa stal členom Sieni slávy. O rok neskôr vyšlo pokračovanie Díl druhý a opäť získalo žánrovú cenu Anděl.

 

Ohlasy boli vynikajúce nielen medzi ich priaznivcami, ale aj medzi odbornou verejnosťou. Music Server napísal, že z veľkej väčšiny ide o pomaly plynúce, pokojné album, ktorého jednotiacim motívom je smútok a krásna nostalgia. Aktuálne.cz sa zase vyjadrili, že Křesťan neopúšťa korene, neborí vlastnú voliéru, ale rozširuje ju nečakaným smerom. Nečakané kombinácie sa objavili aj pri zaradení coververzií, keď sa medzi Tomom Waitsom a Krisa Kristoffersona dostal aj Trent Reznor z NIN. Dominantným nástrojom na oboch doskách je bendžo, ktoré spolu so spevákovým

chrapľákom, vytvorili hutný zvuk.

 

Do Bratislavy zavíta Druhá tráva v zostave Robert Křesťan (sólový zpěv, mandolína, gitara), Luboš Malina (bendžo, írske píšťaly, klarinet, vokály), Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály), Tomáš Liška (kontrabas, basová gitara), Radek Hlávka (gitara, vokály), Martin Novák (bicie nástroje, perkusie, cajon). V MMC vystúpia 17. decembra 2023 s koncertným programom pozostávajúcim z prierezu doterajšej tvorby s dôrazom na posledné dva štúdiové albumy: Díl první, Díl druhý.

 

Informácie:

DANUBE MUSIC DAY: Róbert Křesťan & Druhá tráva; 17.12.2023; Majestic Music Club, Bratislava


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top