Detail info
Close

Rock pod kameňom 2024

Rock pod kameňom 2024

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Prestaňte len snívať a zažite skutočnú hudobnú oslavu!

 

Festival ROCK POD KAMEŇOM sa uskutoční od 27. do 30. júna v malebnom prostredí Rekreačnej oblasti Sninské Rybníky. Ponúka štvordňový program na dvoch pódiách, kde vystúpi až 59 kapiel z 12 krajín. Organizátori sa postarali o to, aby program bol naozaj rozmanitý. Či už si chcete užiť tvrdý rock, melodický metal alebo niečo z iného žánru, ROCK POD KAMEŇOM má pripravené vystúpenia, ktoré vás dostanú. Je miestom, kde sa stretávajú hudobníci z celého sveta. Tento festival je  príležitosťou pre návštevníkov, aby objavili nové kapely a žánre, ktoré by inak nemali možnosť naživo vidieť a počuť. Každá kapela, ktorá vystúpi na festivale, prináša so sebou jedinečný zvuk a energiu, čo robí každý koncert nezabudnuteľným zážitkom.


Hlavnými hviezdami festivalu sú švédski power metalisti HAMMERFALL, ktorí predvedú šou plnú hymnických refrénov, epických riffov a ohnivých sól. Je jednou z najpopulárnejších a najúspešnejších kapiel v power metalovom žánri. Majú za sebou viac ako 28 rokov kariéry, počas ktorej vydali 12 štúdiových albumov. Získali množstvo ocenení a nominácií. Na festivale  sa postarajú o nezabudnuteľnú šou. Nemeckí thrash metaloví SODOM vás rozdrvia svojou brutálnou silou. Predvedú svoje klasiky ako Agent Orange, M-16, alebo Outbreak of Evil. Patria k tzv. „veľkej štvorke“ nemeckého thrash metalu. Majú veľký vplyv na celú metalovú scénu. Sú známi svojou tvrdou  hudbou, ktorá sa nebojí poukazovať na spoločenské problémy, vojny, násilie a nespravodlivosť. Na festivale zažijete ničivú dávku thrash metalu. Hlavným ťahákom nedeľného programu budú priekopníci českého bigbeatu a rocku OLYMPIC, ktorí sa na festivale predstavia presne po desiatich rokoch. Zbožné prianie frontmana kapely Petra Jandu vtipne vyslovené v roku 2014, že verí v skorý návrat do Sniny dúfajúc, že nie až o tridsať rokov ako tomu bolo naposledy sa teda vyplní a my sa môžeme tešiť na ich najväčšie hity ako Dej mi víc své lásky, Slzy tvý mámy alebo Jasná zpráva.

Švédska rocková senzácia THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA návštevníkov prenesie do éry 70. - 80. rokov. Je zložená z členov rôznych metalových kapiel, ako sú SOILWORK, ARCH ENEMY, MEAN STREAK a SPIRITUAL BEGGARS. Sú známi svojou náladovou a melodickou hudbou, ktorá vás vtiahne do svojho retro sveta plného romantiky, dobrodružstva a nostalgie. Predvedú skvelú party, ktorá fanúšikov rozveselí a rozhýbe. Ak máte radi symfonický metal plný dobrodružstva, nechajte sa uniesť hudbou VISIONS OF ATLANTIS. Táto rakúsko-francúzska formácia vás vtiahne do svojho pútavého príbehu o legendárnej Atlantíde. Predvedú svoje majstrovské skladby, ktoré spájajú silné gitarové riffy, bohaté orchestrálne zvuky a úžasný dvojhlas francúzskej speváčky Clémentine Delauney a talianskeho speváka Michele Guaitoliho. Táto kapela ponúka hudbu, ktorá vás prenesie do iného sveta, kde vládne mágia, romantika a dobrodružstvo. Každého ohromí svojou epickou atmosférou a nenechá nikoho chladným. Na pódiu sa predstaví aj česká rocková ikona CITRON s Láďom Křížkom a Tanjou. Zlatý československý hlas známy z Vitacit, Kreyson či bratského dua Damiens zaznie po rokoch znovu v Snine! V spojení s úžasnou Tanjou si vychutnáme v originálnom podaní klasiky ako Kam jen jdou lásky mé, Nad hlavou léta rokenrol, či „citronovskú“ Záhradní slavnost alebo Rock, rock, rock!


Talianski metalisti NANOWAR OF STEEL pobavia svojimi paródiami a vtipmi. Táto kapela je paródiou na power metalovú kapelu MANOWAR. Vysmieva sa rôznym metalovým klišé, stereotypom a žánrom. Sú známi svojou humornou a satirickou hudbou, ktorá každého pobaví svojimi absurdnými textami, nečakanými obratmi a originálnymi nápadmi. Rakúski KONTRUST roztancujú návštevníkov pod pódiom svojou energickou show. Dostanú ich svojimi návykovými songami. Túto kapelu tvoria šiesti členovia, ktorí spievajú v piatich jazykoch. Miešajú rôzne hudobné štýly, ako sú metal, rock, rap, reggae, a folk. Sú známi svojou dynamickou a pestrou hudbou, ktorá prekvapí svojou originalitou, rozmanitosťou a zábavnosťou. Fanúšikov určite potešia  power metalisti MASTERPLAN z Nemecka. A áno, je to v skutku majstrovský plán bývalého gitaristu Helloween Rolanda Grapowa, basgitaristu Jariho Kainulaienena z čias zlatej éry Stratovarius, či bubeníka Kevina Kotta aktívneho člena zoskupenia Almanac fungujúceho pod krídlami gitarového virtuóza Victora Smolského v minulosti pôsobiaceho v RAGE.

Ak máte radi thrash metal plný energie, neodoláte hudbe NERVOSA. Táto brazílska formácia je tvorená štyrmi skvelými muzikantkami, ktoré každému ukážu, čo je to ženská sila. Ich  skladby vychádzajú z odkazu legendárnych thrash metalových kapiel. Sú kapelou, ktorá uchváti svojou intenzitou a nekompromisnosťou. Pripravte sa na nezabudnuteľnú jazdu s DIRTY SHIRT, rumunsko-francúzskou folk metalovou skupinou. Táto osemčlenná kapela ponúkne návštevníkom festivalu ochutnávku svojej originálnej zmesi štýlov, ktorá ich určite pobaví a prekvapí. Využívajú rôzne nástroje, ako sú husle, akordeón, flauta, alebo didgeridoo. Spájajú prvky metalu, rocku, folku, balkánskej a elektronickej hudby. Zahrajú svoje zábavné a nekonvenčné piesne, ktoré určite roztancujú a rozveselia každého fanúšika dobrej hudby. Sú  kapelou, ktorá  nadchne svojou kreativitou a energiou. Svoj priestor dostanú priestor i Moldavčania INFECTED RAIN na čele s charizmatickou vokalistkou Lenou Scissorhands. Hutný nárez alternatívneho metalcore až melodického death metalu mixnutého industriálnymi prvkami inklinujú k  najväčšej záverečnej festivalovej „rozbíjačke“. Lena je živel, ktorý v spojení s unikátnym štýlom kapely, tvrdými riffmi a ženským screamingom predstavuje energickú bombu.

ELEINE je švédsky symfonický metalový zázrak, ktorý sa dostane pod kožu svojou nádhernou speváčkou Madeleine Liljestam a jej silným hlasom. Vyznačujú sa nezabudnuteľnou zmesou temnej, melodickej a orientálnej hudby. Nechajte sa uniesť ich tvorbou na festivale, kde vás čaká neopakovateľný zážitok plný skvelej atmosféry, elegancie a vášne. ELEINE je kapela, ktorú musíte vidieť naživo!  PADDY AND THE RATS je maďarská folk punková kapela, ktorá každého prenesie do dobrodružného sveta pirátov a námorníkov. Je tvorená šiestimi talentovanými hudobníkmi, ktorí ovládajú rôzne nástroje, ako sú banjo, mandolína, harmonika, alebo husle. Nadchnú svojou veselou a nápaditou hudbou, ktorá kombinuje prvky punku, folku, keltskej hudby a námorníckych piesní. Lásku a radosť k írskej folkovej hudbe zasa prinesú pôvodom nemeckí THE O'REILLYS AND THE PADDYHATS povestní svojimi živými vystúpeniami. Bez ohľadu na to, či hrajú v klube alebo na festivale, sú prísľubom obrovskej party pre všetkých fanúšikov. Závan exotiky nás čaká v podaní Mexičanov ACE KOOL. Ich latinskoamerické hardcore besnenie sa nebráni poukazovať na spoločenské problémy, krivdy, či chudobu a biedu v rodnej krajine. TUBLATANKA je slovenská legenda, ktorá si fanúšikov získa svojimi nesmrteľnými hitmi ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Šlabikár, ... Je ikonou slovenskej a českej hudobnej scény. Má na konte viac ako 40 rokov pôsobenia, počas ktorých vydala 13 štúdiových albumov. Získala mnohé ocenenia a verných fanúšikov. Vyznačuje sa kvalitnou a melodickou hudbou, ktorá osloví svojou energiou, pozitivizmom a posolstvom.

Fanúšikovia slovenských a českých kapiel sa  môžu tešiť aj na kapely ako sú HEĽENINE OČI, SLOBODNÁ EURÓPA, INEKAFE, ALKEHOL, BIJOUTERRIER, KONFLIKT, KARPINA, TÖRR,  SMOLA A HRUŠKY, ... A to je len zlomok toho, čo ROCK POD KAMEŇOM ma pripravené pre svojich návštevníkov. Na dvoch pódiách sa predstavia aj ďalšie skvelé kapely z rôznych kútov, ktoré ponúknu širokú škálu hudby. Nebudú chýbať ani domáce kapely, ktoré potešia svojou tvorbou a kvalitou. Uvidíte aj niektoré nové kapely, ktoré prekvapia svojím talentom a potenciálom. Nebudete sa nudiť ani chvíľku.

ROCK POD KAMEŇOM nie je len o hudbe, ale aj o spoločenstve. Je to miesto, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov, aby spolu oslavovali hudbu a kultúru. Príďte a staňte sa súčasťou tejto jedinečnej udalosti! Príďte si užiť nezabudnuteľný hudobný zážitok! Nechajte sa uniesť hudbou a atmosférou festivalu a užite si nezabudnuteľné leto v Snine!

DVOJDŇOVÉ VSTUPENKY (28. – 29. júna 2024) A TROJDŇOVÉ VSTUPENKY (27. – 29. júna 2024) PLATIA NA VŠETKY 4 DNI FESTIVALU (27. – 30. júna 2024).


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Rock pod kameňom 2024
picture Rock pod kameňom 2024
picture Rock pod kameňom 2024
picture Rock pod kameňom 2024
Top