Detail info
Close

TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND

TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Koncert orchestra
TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND
V sobotu, 19.novembra 2022, o 19:00 – 21:30
v DK Zrkadlový háj Petržalka,
má tématický podnázov:

„V e č e r  t r o j – j u b i l a n t s k ý “

V roku 1961 vznikol v Bratislave legendárny TRADITIONAL CLUB BRATISLAVA, a o krátky čas nato (1962) v Bratislave vznikol nezávisle REVIVAL JAZZ BAND. Aj keď TCB, po emigrácii jeho troch členov v roku 1970 zanikol, na jeho odkaz nadviazal v Bratislave v roku 1972 orchester NOVÝ TRADITIONÁL. Pritom orchester REVIVAL JAZZ BAND existoval súbežne a nepretržite a mnohí hudobníci boli v rôznych obdobiach členmi aj Traditionalu - aj Revivalu. V roku 1985 prišlo tiež v Bratislave k prirodzenému spojeniu – fúzii NOVÉHO TRADITIONÁLU a REVIVAL JAZZ BANDU do známeho TRADITIONAL & REVIVAL BAND-u (T&R BAND-u).
Stretnutia a koncerty bývalých aj aktuálnych členov – najmä pri príležitosti 40-ho a potom aj 55-ho výročia za-loženia orchestrov v 2001, resp.2016, boli podnetom k vzniku skupiny TRADITIONAL CLUB REVIVAL, ktorej cieľom bolo znova oživiť duch hudby, ktorú pred rokmi orchestre hrali a ktorá svojou spontánnosťou a vitalitou stále oslovuje aj publikum dnešnej generácie. Kolesá histórie orchestra sa však neprestali krútiť ďalej a tak názov orchestra sa v roku 2022 vrátil k pôvodnému menu :

TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND (T&R Jazz Band).

Repertoárovo orchester naďalej dokumentuje jazz medzi dixielandom a swingom, hudbu, ktorá sa dnes na Slovensku hrá veľmi málo. Obsadenie kvinteta umožňuje niekoľko štýlových a inštrumentálnych variant: použitím ben-dža : sound tradičného jazzu ; s gitarou zase atmosféru malých swingových formácií. No a keď gitara preberá spolu s klarinetom, či alt saxofónom a trombónom melodickú líniu, dostáva orchester zvuk East Coastových comb 50-tych rokov.

Obsadenie orchestra:

Alois Bouda ( a.h.)    -    klavír            Jubilant       
Karol Sucháň        -    bicie            Jubilant       
Patrícia Páleníčková    -    gitara, bendžo, spev   
Vlado Vizár        -    trombón
Barni Kollárik        -    klarinet; alt saxofón
Enea Bari (ITA)        -    kontrabas


Príďte, budeme sa tešiť na milý spoločný večer !Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top