Detail info
Close

The Ladies Ensemble - Najslávnejšie klasické melódie velikánov

78.HUDOBNÉ LETO TRENČIANSKE TEPLICE
The Ladies Ensemble - Najslávnejšie klasické melódie velikánov

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Klasická hudba nie je ani náhodou nudná. O tom vás presvedčia The Ladies Ensemble pod vedením Michaely Rózsa Ružičkovej z Prahy. Sólistkami otváracieho koncertu budú sopranistka Mária Štúrová z opery SND a huslistky Lucia Harvanová a Anežka Kara, členky orchestra Slovenskej Filharmónie. Spojenie mladých, profesionálnych hudobníčok, ktoré spolu tvoria slovenský dámsky komorný orchester, ktorý vznikol v roku 2014. V ich podaní je klasická hudba plná života, radosti, emócií a získava nový originálny rozmer a príťažlivosť.


Umeleckou vedúcou The Ladies Ensemble je mladá, nadaná huslistka Anežka Kara - Drmolová, ktorá ako sólistka už ako 14 ročná vystúpila so Slovenskou filharmóniou, Capella Istropolitana a Štátnym komorným orchestrom Žilina. Členky tohto orchestra sú profesionálne hráčky bratislavských symfonických a komorných orchestrov ako Slovenská filharmónia, orchester Slovenského rozhlasu či orchester opery SND. Ako 25 členný komorný orchester účinkoval The Ladies Ensemble na Bratislavskom bále v Redute a na reprezentačnom plese firmy Fincentrum v Starej Tržnici v roku 2017, kde sprevádzali sólistov Máriu Čírovú, Patríciu Janečkovú, Jozefa Hollého a trio La Gioia. V tom istom roku The Ladies Ensemble vystúpili v Salzburgu na koncerte organizovanom Slovenským inštitútom. V roku 2016 a 2017 úspešne odohrali viacero koncertov v rámci obľúbeného cyklu Hudba v sade v spolupráci s festivalom Viva Musica. Ako komorný orchester účinkovali The Ladies Ensemble s veľkým úspechom na európskom stretnutí guvernérov bánk v galérii Danubiana v Čuňove v roku 2018.

voľné sedenie: 20€
VIP box A s miestenkou: 25€
VIP box B pre 4 osoby s miestenkou: 100€

Zakúpením vstupenky na podujatie získavate 10% zľavu z cien termálnych bazénov v Kúpeľoch Trenčianske Teplice, a.s. v termíne od 27.6. do 5.9.2024. Pre uplatnenie zľavy predložte zakúpenú vstupenky.

Predstavenie je súčasťou festivalu 78. Hudobné leto Trenčianske Teplice. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top