Detail info
Close

VIANOČNÝ KONCERT RICHARDA RIKKONA

VIANOČNÝ KONCERT RICHARDA RIKKONA

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

VIANOČNÝ KONCERT  známych filmových hitov vo virtuóznom prevedení Richarda Rikkona v sprievode sláčikového kvarteta je exkluzívne podujatie populárneho virtuóza Richarda Rikkona, kde v sprievode sláčikového kvarteta spoločne odohrajú jedinečné verzie známych filmových melódií z filmov...
Nino Rota: Godfather ( Krstný otec ) 
Ennio Morricone: Once Upon a Time in the West (Vtedy na zapade )
Ennio Moricone: Cinema Paradiso
Franz Liszt: La Campanella z filmu Shine ( Žiara )
John Williams: Schindler list ( Schindlerov zoznam )
Queen: Bohemian Rhapsody ( Bohemian Rhapsody )
Frederik Chopin: Nocturno cismol ( The Pianist - Pianista )
Vivaldi vs Jakson: Vivaldi -Winter a Black or White
Yann Tiersen: Comtine d’un autre ete ( Amelie z Monmartre
Sia: Cheap Trills
Lady Gaga: Shallov A Star is born ( Zrodila sa hviezda ) 
Elton John: Can you feel the love tonight ( Leví kráľ )
Beethoven vs Metallica: Moonlight sonata vs Nothing Else Matters
Hans Zimmer: Pirates of the Caribbean ( Piráti z Karibiku ) 

Richard Rikkon je klavírny fenomén dneška. Pri každej jeho klavírnej hre s nadšením sledujeme ľahkosť ruky, virtuozitu, fantáziu a energiu. Jeho umenie je dnes vzácnou a žiadanou hudbou.

Richard Rikkon sa narodil v umeleckej rodine niekoľkých hudobných generácii. Na klavíri hrá od svojich 4 rokov a ako päť ročný vyhral národnú súťaž. V šiestich rokoch sa stal víťazom Bartokovej súťaže a ešte ten rok následne natočila bývala Československá televízia dokument o mladom umelcovi. V ôsmich rokoch bol prijatý na konzervatórium do Žiliny ako mimoriadny žiak a ako 10 ročný mal recitál na Lisztovej akadémii.

Štúdium na konzervatóriu ukončil bravúrnym prevedením Lisztovym koncertom. Ukončil dve vysoké školy súčasne a to v Bratislave a v Paríži na Conservatoire Superier.

Spolupracoval s telesami ako Orchester de radio et television Paris, Košická filharmónia, Boston orchestra, Simphonie orchester Zurich a absolvoval turné vo viacerých krajinách sveta (Grécko, Švédsko, Nórsko, Kanada, USA, Rusko, Afrika, Macedónia). V roku 2006 mal recitál v Carnegie hall v New Yorku. Okrem iného v roku 2014 absolvoval turné v Mexiku, následne mal Masterclass a roku 2016 a 2017 predviedol svoj koncert na festivale ,,Skopskie leto”.

Richard Rikkon má 3 zlaté platne za Čarovný klavír 1 a 2. Mimoriadne obľúbený sa stal aj u komerčného publika ako korepetitor súťaziacich spevákov SuperStar, čím ukázal širokej verejnosti, že nie je len klavírny virtuóz vážnej hudby, ale hrá hudbu rôznych žánrov a tvorí  mosty medzi hudbou klasickou, popovou, funkovou a ďalšímí štýlmi.

Richard Rikkon je dnes svetovo známym a vysoko rešpektovaným umelcom.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top